Sobota, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 8716
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Budowa chodników i kładek w Dziwiszowie

Poniedziałek, 27 października 2014, 8:08
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 7:49
Autor: Mea
Przy głównej drodze w Dziwiszowie zostaną wybudowane chodniki, kładki, przejścia dla pieszych, zatoki, przystanki oraz pętla autobusowa. – Droga jest niebezpieczna, bo jeździ nią wiele tirów, dlatego od dawna zabiegaliśmy o budowę chodników – mówi Wiesław Zieliński, zastępca wójta Gminy Jeżów Sudecki.

Szacowany koszt inwestycji to 7-8 mln zł. – połowę kosztów pokrywa gmina, a kolejne pół Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Wraz z tą inwestycją DSDiK przeprowadzi również remont drogi – informuje W. Zieliński. - Obecnie kończymy projekt chodnika i wkrótce będziemy wyłaniać wykonawcę – dodaje.

Chodniki będą się ciągnąć od boiska piłki nożnej do pętli autobusowej. – Powstanie tu nowa, zadaszona pętla autobusowa, dwie kładki dla pieszych, biegnące nad potokiem Złotucha, siedem przejść dla pieszych, dwa przystanki z zadaszeniem i zatokami autobusowymi oraz cztery miejsca przystankowe. Chodniki będą miały szerokość od 1,30 m do 2 m i będą biegły raz po jednej stronie drogi, raz po drugiej. Pas jezdni będzie miał szerokość od 3 do 3,5 metra. Przebudowa zarówno drogi, jak i budowa chodników zaplanowane są na trzy etapy, które potrwają trzy lata – wylicza zastępca wójta.

Drogi dla pieszych były tu pilnie potrzebne, bo dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji. – Dzieci musiały chodzić poboczem bardzo ruchliwej ulicy. Ponieważ droga nie jest zbyt szeroka, musimy wejść na tereny prywatne i skorygować granicę. Prowadziliśmy rozmowy z mieszkańcami, którzy zgłaszali nam swoje uwagi.

Po ich uwzględnieniu w projekcie wszyscy wyrazili zgodę na oddanie części potrzebnej do wykonania inwestycji. Oczywiście mieszkańcy otrzymają zwrot pieniędzy za zabrane tereny. W gminie odbyło się 56 podziałów działek na budowę chodnika, z czego mniej niż połowa należy do mieszkańców, a reszta to grunty gminne – wyjaśnia Wiesław Zieliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
642
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jak mówi ksiądz proboszcz: "tylko ruch nas zbawi"
 
Aktualności
Popada jutro w Jeleniej Górze
 
112
Narkotykowa wpadka
 
Kościół i wiara
Procesja z Pankracym
 
Kościół i wiara
Procesja w kościele Garnizonowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group