Zalogowanych: 7

III liga: Jest przełamanie. Zadziałał efekt "nowej miotły"!

Sobota, 20 kwietnia 2024, 21:41
Aktualizacja: 21:46
Piłkarzy Karkonoszy Jelenia Góra znów są na ścieżce zwycięstw. Po serii siedmiu kolejnych porażek z rzędu, znów w Jeleniej Górze zaświeciło słońce. Biało-niebiescy prowadzeni już przez nowego trenera - Zbigniewa Smółkę pokonali na własnym stadionie Unię Turza Śląska 2:1, zapewniając sobie komplet punktów w doliczonym czasie gry!

Karkonosze były zdeterminowane, by przerwać fatalną serię siedmiu porażek z rzędu na boiskach makroregionalnej III ligi. Te wyniki kosztowały Jacka Kołodziejczyka posadę pierwszego trenera biało-niebieskich, którego zastąpił doświadczony Zbigniew Smółka, prowadzący w przeszłości kluby z I ligi i ekstraklasy - m.in. Arkę Gdynia, Zawiszę Bydgoszcz, czy Stal Mielec. Do przerwy było 1:1. Najpierw w 33. minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Radziemski, ale chwilę później do wyrównania doprowadził Michał Gałecki. Gospodarze walczyli, ale długo te starania nie przynosiły efektu. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry zadaliśmy decydujący cios. Piłkę do sieci skierował Kacper Dudek i komplet punktów został w Jeleniej Górze.

Karkonosze Jelenia Góra - Unia Turza Śląska 2:1 (1:1)

Karkonosze: Fościak, Firmanty, Kuźniewski, Klimek, Pojasek, Chmielewski, Kocot, Pałaszewski, Radziemski, Bronisławski, Firbacher - Kuźniewski, Siudak, Posacki, Dudek, Jaros, Milewski.