Zalogowanych: 4

II liga koszykarek: Popisowy mecz Wichosia przeciwko Tęczy Leszno

Sobota, 19 marca 2016, 18:30
Aktualizacja: 18:32
W 15. kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi koszykarek, KS Wichoś Jelenia Góra pokonał groźny zespół Tęczy Leszno 66:48. Było to dziesiąte zwycięstwo jeleniogórzanek, które pozwoliło utrzymać szanse na zajęcie trzeciego miejsca w lidze. Mecz z Tęczą od początku toczył się pod dyktando gospodyń.

Pierwsza kwarta to popis gry całego zespołu. Aż 10 punktów w tym fragmencie zdobyła Monika Paradowska. Druga kwarta to z kolei popis Magdy Dźilewskiej , która zdobyła 9 punktów bardzo mądrze rozgrywając piłkę. Marta Klementowska, Natalia Kopiec i Monika Paradowska raz za razem trafiały po pięknej kombinacyjnej grze. Pod koszami bardzo dobrze spisywały się młodziutka Aleksandra Lorenz i Daria Aleksandrowicz. Do przerwy 40:21. W trzeciej kwarcie leszczynianki zaczęły odrabiać starty, ale w tym momencie bardzo dobra obrona Sandry Lewkowicz i jej przechwyty uruchomiły szybki atak naszych zawodniczek i wszystko wróciło do normy. Ostatnie 5 minut trzeciej ćwiartki to bardzo skuteczna gra zawodniczek z Zabobrza i wynik 57:32. Gdy w czwartej kwarcie na tablicy pojawił się wynik 62:32 na boisku pojawiły się nasze juniorki. Udany fragment miała Angelika Stefan (6 punktów) demonstrując piękne wejścia pod kosz. Nasza przewaga nieco stopniała, ale nie przeszkodziło to w przekonywującym zwycięstwie naszych koszykarek.

Trener Eugeniusz Sroka: - Kolejny dobry mecz naszych zawodniczek, wzorowe rozgrywanie Magdy Dźwilewskiej i skuteczność obwodu. Dziewczęta grają podporządkowane taktyce i to grają bardzo kolektywnie. Z każdym meczem dojrzewa Ola Lorenz, która gra ofensywnie i skutecznie. Teraz prawdziwy egzamin w meczu z Brzegiem. Będzie to czwarty nasz mecz w ciągu ostatniego tygodnia. Wierzę, że siły i motywacji nam nie zabraknie...

KS Wichoś Jelenia Góra - Tęcza Leszno 66:48 (17:8, 23:13, 17:11, 9:16)

Punkty: Monika Paradowska 18, Magdalena Dźwilewska 17, Marta Klementowska 13, Aleksandra Lorenz 7, Angelika Stefan 6, Natalia
Kopiec 5, Sandra Lewkowicz, Daria Aleksandrowicz, Wiktoria Łozowiecka, Katarzyna Sławińska, Marika Kowalczyk