Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Rawia za mocna, ale sezon udany

Niedziela, 20 marca 2016, 21:32
Aktualizacja: 21:39
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra zakończyli już rozgrywki II–ligi w sezonie 2015/2016, ponieważ w drugim spotkaniu rundy play–off doznali drugiej porażki w konfrontacji z Rawią Rawicz. Mimo to, kibice jeleniogórskiego zespołu powinni być zadowoleni z przebiegu sezonu, szczególnie jego drugiej części.

Rewelacyjna druga część sezonu w wykonaniu koszykarzy Sudetów rozbudziła apetyty kibiców, jednak na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej - poza ostatnią, czwartą kwartą - niepodzielnie rządzili goście udowadniając, że zasługują na awans do kolejnej fazy. Trzy pierwsze minuty niedzielnego pojedynku były obiecujące - jeleniogórzanie prowadzili 6:0, ale Lipowczyk dwoma "trójkami" szybko wyrównał, a w kolejnych minutach za sprawą Maciołka przyjezdni wypracowali sobie lekką przewagę. Na początku drugiej odsłony Sudety doprowadziły do stanu 23:25, ale to był ostatni - tak bliski punktowo - kontakt z rywalami. Do przerwy podopieczni Jarosława Wilusza przegrywali 34:47, ale po zmianie stron ekipa z Rawicza zagrała koncertowy fragment meczu...

Po 30 minutach na tablicy wyników było 45:72 i nikt nie miał wątpliwości, kto wywalczy awans do kolejnej fazy play-off. Gdy w 37. minucie jeleniogórzanie przegrywali 54:81 chyba nikt się nie spodziewał, że końcowy rezultat może nie odzwierciedlać sytuacji na parkiecie. Wtedy ogromną wolę walki wykazali koszykarze Sudetów zdobywając 17 punktów z rzędu, w tym 7 w zaledwie 34 sekundy! Na tablicy wyników zrobiło się niespodziewanie 71:81, a trener gości dwoił się i troił przecierając oczy ze zdumienia. Jak się okazało na więcej nie wystarczyło czasu, ale ogromne brawa należały się jeleniogórzanom za walkę zarówno w ostatnim meczu, jak i całym sezonie.

KS Sudety Jelenia Góra - Rawia Rawicz 73:85 (16:21, 18:26, 11:25, 28:13)