- Paczłorkowo to spotkania integracyjne, których celem było - przy okazji - stworzenie czegoś, ale najważniejszy był sam proces kiedy byliśmy razem, bawiliśmy się przy tym bardzo dobrze - wyznała nauczycielka Katarzyna Klafta, jedna z opiekunek grupy. Instruktorki, zgodnie z tytułem przedstawienia przyznały, że "życie to nie bajka", ale mimo krótkiego czasu na przygotowania (od początku września) wspólnie spędzony czas była niesamowity. - Nasza młodzież się poznała, polubiła i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dane współpracować - powiedziała Edyta Chwalibóg ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. - Wzruszeń, radości nam nie brakowało. Czasem było też nerwowo, bo czas nas naglił, ale najważniejsze było bycie razem - wspominają przygotowania pani Edyta i Kasia.
Zanim na scenie pojawili się aktorzy, publiczność która wypełniła salę widowiskową JCK do ostatnich miejsc - miała okazję wysłuchać niezwykłego koncertu w wykonaniu Muzycznej Grupy Integracyjnej Pentatonika. Dzieci i młodzież z jeleniogórskich placówek oświatowych bawili się wspaniale przy znanych hitach w nietypowej aranżacji. Jak podkreślali uczestnicy - zajęcia z osobami niepełnosprawnymi są dla nich bezcenne. - Nie brałam udziału w warsztatach, ale byłam wolontariuszem w grupie Pentatonika. Dla osób w moim wieku ta integracja jest ważna - powiedziała Martyna Piątek z II LO im. C.K. Norwida.
W projekcie uczestniczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego, klas gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej Nr 2 oraz starszych klas ze Szkoły Podstawowej Nr 10, a także Muzyczna Grupa Integracyjna Pentatonika. Projekt realizowany jest w ramach programu operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Narodowe Centrum Kultury pod nazwą „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku 2017”.
Efekty projektu Paczłorkowo zostaną zaprezentowane jeszcze w piątek (13.10, godz. 10:00) w Zdrojowym Teatrze Animacji w jeleniogórskich Cieplicach.