Szachy, gry i łamigłówki, taktyka, modelarstwo czy systemy bitewne zajmują głowę sporej grupy uczniów, a ich zainteresowanie podzielają nauczyciele przedmiotów zarówno zawodowych jak i ogólnokształcących. Warsztaty artystyczne malarskie, szkła artystycznego oraz „Wyczarowane z drewna” to kolejna atrakcja, która przyciąga miłośników sztuki.
Uczniowie gimnazjum wykonali ruchome graffiti, do tworzenia którego zaprosili całą społeczność szkolną. „Babcine koronki”, czyli sztuka szydełkowania i robienia na drutach tego dnia „wróciła do łask” i okazało się, że wciąż budzi spore zainteresowanie i pobudza kreatywność zarówno młodzieży, jak i nauczycieli.
Uczniowie Liceum Plastycznego tworzyli murale oraz przygotowali performance malarski. Akcja z jednej strony została zainspirowana tendencjami awangardowymi w malarstwie (takimi jak malarstwo gestu, happening czy dadaistyczny bunt wobec mitologizacji artystów nowożytności i nowoczesności), które uczniowie poznają aktualnie na zajęciach historii sztuki, z drugiej była spontaniczną, wizualną parafrazą wypowiedzi Albrechta Dürera, dotyczącej kształcenia artystycznego: „Sztuka malowania staje się lepsza, jeśli się ja poznaje z miłością i przyjemnością, niż jeśli pod przymusem.”
Odbyły się także pokazy specjalne. Uczennice klasy trzeciej gimnazjum Anna Tomaszewska i Hanna Sokolińska, które w czerwcu tego roku zdobyły puchar Polski w tańcu hip-hop, rozgrzały pokazem tańca publiczność przed spotkaniem z mistrzem Polski juniorów w boksie Oskarem Kapczyńskim.
Młodzież prezentowała również swoje pasje kulinarne, dzięki czemu było bardzo smacznie.
Swoją obecnością ten dzień uświetnili także goście specjalni, prawdziwi pasjonaci jazdy na rowerze, bracia Bolesław i Mieczysław Osipik.
Podsumowaniem była „strefa relaksu”, przygotowana przez klasę IIF/I oraz występ artystyczny klasy IIIB gimnazjum podczas uroczystego apelu.