Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 11247
Zalogowanych: 94
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Bezpieczny senior” – debata społeczna

Czwartek, 27 listopada 2014, 10:10
Aktualizacja: Piątek, 28 listopada 2014, 16:08
Autor: 112
Jelenia Góra: „Bezpieczny senior” – debata społeczna
Fot. KMP Jelenia Góra
Książnicy Karkonoskiej odbyło się wczoraj (27.11) spotkanie poświęcone bezpieczeństwu starszych mieszkańców Jeleniej Góry. Organizatorem była Policja, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Miasta.

W spotkaniu udział wzięli policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Rzecznik Konsumenta, przedstawiciele związku emerytów i rencistów, Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele związku Sybiraków, Uniwersytetu III wieku, przedstawicielki Klubu Amazonek oraz Urzędu Miasta. Przybyłych przywitał zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł. insp. Piotr Wałczyk oraz wiceprezydent Jerzy Łużniak – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Zastępca prezydenta podkreślił, że władzom i radnym od lat leży na sercu bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Karkonoszy i w tym celu z budżetu miasta przeznaczają środki na wsparcie działań policji. W przyszłorocznym budżecie na ten cel zaplanowano 450 tysięcy złotych. Z tych środków kupiony zostanie sprzęt, który ma istotne znaczenie dla pracy mundurowych oraz na dodatkowe patrole.

Debata rozpoczęła się krótką prezentacją realizowanych przez policję działań prewencyjnych, skierowanych na bezpieczeństwo seniorów, które omówiła st. asp. Danuta Razmysłowicz, następnie asp. Klaudia Rozbicka – zastępca naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze omówiła prawne aspekty dotyczące złożenia zawiadomienia o przestępstwie oraz kontaktu z policją. Kolejną osobą, która zabrała głos była Jagoda Reder – Sadowska - Miejski Rzecznik Konsumenta, która zwróciła uwagę na kruczki zawarte w umowach kredytowych, umowach o pożyczkę, itp. Na koniec głos zabrał Wojciech Filipiak – pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, który omówił zasady udzielania świadczeń socjalnych, przez instytucję, którą reprezentował.

Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy, zwłaszcza dotyczące różnego rodzaju oszustw i kradzieży, którymi ofiarami padają osoby starsze. Dyskutanci zgodzili się co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać ludzi na zagrożenia, które czyhają na nich w codziennym życiu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali policyjne odblaski, które zwłaszcza w porze wieczorowo-nocnej zdecydowanie podnoszą ich widoczność na drodze, a co za tym idzie również ich bezpieczeństwo.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
635
Jedną
6%
Kilka (3-5)
19%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
9%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Autobusy nie dają rady
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group