
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
Działaliśmy od 6 lat i jeszcze jako grupa nieformalna złożyliśmy wniosek. Ten projekt wyniknął z potrzeb społeczności polskiej i ukraińskiej. Widać, że ukraińska strona potrzebuje adaptacji, asymilacji w polskie społeczeństwo, a sami Polacy są chętni, żeby przyjmować Ukraińców - powiedział Mikołaj Bakhur, wiceprezes Fundacji Początek.
Pierwsze spotkanie to "migracja i integracja" - mamy mentorkę, podzielimy się na 4 zespoły, będziemy rozmawiać kim jest migrant, jakie ma problemy. Wszyscy potrzebujemy nawiązywać kontakty i każdego zapraszamy do naszego grona - powiedziała Daryna Melnyk, prezeska Fundacji. - Na kolejnym spotkaniu będziemy gościć osoby z Urzędu Pracy, które odpowiedzą na nurtujące nas pytania. W ramach projektu mamy też słowniczki polsko-ukraińskie, dzięki czemu możemy lepiej poznawać oba języki - dodała prezeska.
Chcemy integrować ludzi, aby uczyli się języka polskiego w życiu, aby nie odłączali się od społeczeństwa i nie byli zamknięci w pokojach, pracy i mówili w swoim języku. Chociaż na pierwszym spotkaniu 90 procent to Ukraińcy, będziemy mówić po polsku - podkreślił M. Bakhur.