Jak informuje Krzysztof Korzeń z fundacji, jest to największy obszar, jaki przekazała ANR w kraju i jedyny na cele związane z rewitalizacją zabytków. – Park ten jest jednym z najwcześniejszych przykładów założenia romantycznego na terenach Dolnego Śląska i ma szanse stać się główną atrakcją turystyczną Kotliny Jeleniogórskiej.
Pierwsze prace, które mają przyciągnąć turystów do tego zakątka, już zostały wykonane. Dzięki staraniom Fundacji pierwsze punkty widokowe zostały udostępnione zwiedzającym. Odbudowano też w pierwotnej formie dawny Pawilon zwany Herbaciarnią znajdujący się z centrum wsi. Odtworzono także schody wraz platformą widokową w wieży, położonej na terenie parku.
Fundacja zakupiła od ANR za 85 tysięcy złotych dawny folwark przypałacowy. Ma powstać tam Integracyjne Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe. W założeniu będzie to miejsce spotkań szkoleń, konferencji dla wyższych uczelni, szkół średnich, instytucji samorządowych, które organizują wielodniowe wyjazdy edukacyjne. Fundacji marzy się też stworzenie w tym miejscu szkoły konserwacji parków i ogrodów.