-Jako zespół „U Studni” tworzymy nowe piosenki do wierszy Adama Ziemianina z muzyką przeważnie Dariusza Czarnego. Na rynku istniejemy pięć lat, wydaliśmy trzy płyty. Jest nam niezmiernie miło gościć w Bukowcu, ponieważ klimat Artystycznej Stodoły jest wyjątkowy właśnie do śpiewania poezji. Jesteśmy tu już po raz trzeci – opowiada Wojciech Czemplik, który jak się okazuje ma swój udział w powołaniu „Bukowieckiego Dumania”.
- Pani Grażyna Kolarzyk, dyrektor Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej była kiedyś przejazdem w Wielkopolsce, ja tam wtedy przygotowywałam się do bicie rekordów Guinnessa w grze na pile muzycznej. Ona zafascynowana tym instrumentem zorganizowała w Pałacu w Wojanowie mistrzostwa świata w grze na pile. To było około siedem lat temu. Byłem również zaproszony, gdyż wcześniej pobiliśmy ten rekord. Pani Grażyna zapytała mnie, czy mam może pomysł, co można by organizować w Dolinie Pałaców i Ogrodów, zwłaszcza w Wojanowie – dodaje Wojciech Czemplik.
Muzyk zaproponował, aby w Wojanowie odbyło się pierwsze wykonanie opery „Faust” J.W. Goethego, do której skomponował muzykę Antoni Radziwiłł w Pałacu w Ciszycy.
- Od tego czasu bywałem często w okolicy. Kiedy Stodoła w Bukowcu zaczynała swoje życie artystyczne, będąc tu na koncercie, zaproponowałem aby powołać festiwal „Bukowieckie Dumanie”. Zatem „Bukowieckie Dumanie” jest związane z Wojanowem, z pałacem w Ciszycy, z Radziwiłłem oraz piłą muzyczną” – opowiada żartobliwie Wojciech Czemplik.
Zespół „U Studni”:
Dariusz Czarny – gitara, śpiew, aranżacje.
Wojciech Czemplik – skrzypce, altówka, mandolina, śpiew, aranżacje.
Ola Kiełb – Szawuła – gitara, śpiew, aranżacje.
Andrzej Stagraczyński – gitara basowa, aranżacje.
Ryszard Żarowski – gitary, śpiew, aranżacje.
Gościnnie Adam Ziemianin – poeta.
Dzisiaj o godzinie 18.00 odbędzie się ostatni koncert, podczas którego wystąpi Piotr Bukartyk. Wstęp jest bezpłatny.