Ze względu na reżim sanitarny, Cieplicki Maraton miał ograniczoną liczbę miejsc, ale nie przeszkodziło to w doskonałej zabawie. Po przemówieniach zaproszonych gości i organizatorów, rozpoczął się pokaz mody. Uczestnicy w ostatnich tygodniach sami wybierali sobie stroje, w których chcą wystąpić, a dzień przed imprezą - robili się na bóstwo. Wszystko dopięte na ostatni guzik i ruszyli... Czerwony dywan, dym i kolorowe światła dodawały magii całemu przedsięwzięciu, gdzie modele i modelki czuli się wspaniale, a za swój występ otrzymali zasłużone brawa.
Strój, w którym chciałam wystąpić znalazłam w pół godziny. Było bardzo fajnie, nie stresowałam się i lubię takie imprezy - wyznała Wiktoria Cichosz, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze, która była jedną z modelek na pokazie mody.
W programie imprezy znalazły się również występy taneczne uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach, na skrzypcach zagrała Żaneta Glińska (wokalem towarzyszyła jej Aneta Kolendo) - dziewczyny wykonały piosenkę Zbigniewa Wodeckiego "Uczmy się żyć obok siebie". Z kolei taniec indyjski zaprezentowała Karolina Jakóbowska, a uczestnicy WTZ zatańczyli "Zbójnickiego", co również wywołało ogromny aplauz publiczności.
Teatr Bajeczka zaprezentował spektakl o tematyce góralskiej, a na zakończenie części imprezy odbywającej się w cieplickim teatrze, dzieci i rodzice z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa tworzący teatr Limitowana Edycja, zaprezentowali "SEN_Kartoteka improwizacje" T. Różewicza w reż. Łukasza Dudy.
Następnie uczestnicy mogli spędzić czas na zewnątrz, gdzie również nie zabrakło atrakcji, które przygotowali klaun Rufi Rafi oraz animatorzy Vesny. Było przedstawienie, malowanie twarzy, bańki mydlane i warsztaty artystyczne.
Jestem zachwycona tegorocznym maratonem. W tym roku wszystko było na bardzo wysokim poziomie. Nasze gwiazdy to prawdziwi profesjonaliści - na scenie czuli się jak ryba w wodzie. Było to święto osób z niepełnosprawnościami, które będę wspominać bardzo długo. Radość uczestników jest bezcenna - zostali zauważeni, mogli zaprezentować swoje talenty i przede wszystkim zostali tak rewelacyjnie przyjęci przez widownię - podsumowuje Lucyna Musiał, organizatorka wydarzenia.
Imprezę poprowadzili: Jacek Grondowy (aktor Teatru Norwida w Jeleniej Górze), Dariusz Jóźwiak oraz Karolina Jakóbowska. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pomocy Chorym "Dąb" im. Jana Musiała.