Sobota, 3 maja
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 9922
Zalogowanych: 90
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siedlęcin: Damian Kurowski najszybszy w Piknik Cross Country

Sobota, 8 maja 2010, 16:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 maja 2010, 12:16
Autor: arec
Siedlęcin: Damian Kurowski najszybszy w Piknik Cross Country
Fot. Robert Ignaciak
www.jelonka.com - Wykryto blokadę reklam
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.


Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.

Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.

Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.

KUP SUBSKRYPCJĘ

Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.

Zobacz jak odblokować
Po raz kolejny w Siedlęcinie odbyły się zawody motocrossowe. XXI Piknik Cross Country stanowił jednocześnie II Rundę Pucharu Dolnego Śląska.

Podczas dzisiejszych zawodów już na pierwszym okrążeniu na czoło stawki wybił się Damian Kurowski, startujący w klasie E2/E3, który do samego końca nie oddał prowadzenia. Zwycięzca w czasie 2:07:14,750 wykonał 17 okrążeń pozostawiając w tyle rywali. Zacięta walka w klasie E2/E3 toczyła się o drugie miejsce. Od drugiego okrążenia na tej pozycji zmieniali się Robert Soćko i Bert Dietrich. Ostatecznie lepszy okazał się Dietrich. Obydwaj zawodnicy wykonali 15 okrążeń, ale Dietrich miała 16 sekund przewagi nad rywalem.

W klasie E1, po zdecydowanie bardziej wyrównanej rywalizacji zwyciężył Kamil Gmyrek, który w czasie 2:02:40.385 wykonał 15 okrążeń i miał 42 sekundy przewagi nad Tomaszem Filipem. Wśród weteranów najszybszy był Marco Poppitz, który w czasie 2:06:32.374 zrobił 14 okrążeń.

Błażej Gazda, Mistrz Polski Enduro i reprezentant Polski Enduro, w rozmowie z Jelonką powiedział że wśród startujących dziś zawodników można już dostrzec talenty. Jeleniogórski zawodnik zauważył także, że MotoCross w naszym regionie staje się coraz bardziej popularny – W Jeleniej Górze jest dużo młodych ludzi, którzy dobrze zaczynają. Gdyby jeszcze były pieniądze i chęci to ten sport mógłby się fajnie rozwijać.

Błażej Gazda zapewnił także, że chętnie wspiera młodych zawodników, którzy stawiają w tym sporcie pierwsze kroki – Jeśli ktoś chciałby zaczerpnąć jakiejś rady, jestem otwarty na pomoc – powiedział mistrz.

XXI Piknik Cross Country zorganizował Moto Klub w Siedlęcinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zawsze masz gdzie zaparkować pod swoim blokiem czy domem?

Oddanych
głosów
475
Tak, nigdy nie mam z tym problemu
34%
Tak, choć czasami muszę dłużej szukać miejsca
14%
Nie, prawie nigdy nie ma wolnego miejsca w pobliżu, parkuję pół kilometra dalej
25%
Różnie, to zależy od pory dnia
27%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Pogodowo
Oberwanie chmury
 
112
Domowa plantacja marychy
 
Aktualności
Uroczyście dla Biało–Czerwonej
 
112
Młodzi już jeżdżą
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group