Film stanowi część kompleksowego projektu - kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” zachęcającego do zmian w krajobrazie polskich miast. Produkcja ma charakter szkoleniowy i przeznaczona jest głównie dla władz samorządowych, lokalnych przedsiębiorców, profesjonalistów związanych z projektowaniem i zarządzaniem przestrzenią publiczną, ale i do społeczeństwa oraz środowisk opiniotwórczych. Dotyka wielu zagadnień związanych z zarządzaniem przestrzenią publiczną, m.in.: opanowania chaosu reklamowego szpecącego krajobraz miast, małej architektury, zieleni - w tym także zabytkowej.
Celem filmu oraz towarzyszących mu debat odbywających się w całym kraju jest zwiększenie świadomości i poczucia odpowiedzialności władz samorządowych za ochronę dziedzictwa lokalnego, co w przyszłości powinno się przełożyć na poprawę wyglądu i zachowanie tożsamości kulturowej miejscowości, którymi zarządzają. Takie działanie bezspornie przekłada się na jakość życia mieszkańców oraz chociażby zwiększenie walorów turystycznych i inwestycyjnych danej miejscowości.
Po projekcji filmu przewidziany jest panel dyskusyjny z udziałem ekspertów: Katarzyny Arasiewicz z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, Roberta Szymali - kierownika Biura Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Miasta Wałbrzych, Krzysztofa Kurka - kierownika Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Jeleniej Górze. Moderatorem będzie dr Grzegorz Grajewski - kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa we Wrocławiu.