Po mszy wieńce zostały przeniesione pod scenę ustawioną w Parku Królewskim, tak by zarówno widzowie jak i osoby oceniające je, mogli dobrze im się przyjrzeć. W zasadzie to wszystkie zasługiwały na wyróżnienie. Pierwsze jednak miejsce przyznano wieńcowi z Łomnicy, drugie z Mysłakowic, a trzecie z Bukowca.
Część artystyczną poprowadził Grzegorz Truchanowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach. Wśród gości byli: posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, dyrektor Szpitala Specjalistycznego MSW Elżbieta Zakrzewska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Wiśniewski, dyrektor Biura Związku Gmin Karkonoskich Witold Szczudłowski oraz, oczywiście, wójt gminy Mysłakowice Michał Orman, który jako gospodarz wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie w towarzystwie starościny dożynek Grażyny Ługowskiej oraz starosty dożynek Wiktora Zimmera, podzielił otrzymany od nich chleb i ruszył w tłum częstować wszystkich.
Aby sprawdzić, czy goście wiedzą, jak ciężka jest praca rolnika przygotowano nieużywany już dzisiaj sprzęt i zaproszono uczestników do młócenia zboża cepem. Następnie prezentowały się zespoły ludowe, które działają na terenie gminy Mysłakowice: Karkonosze, Sokolik, Szarotka i Gościniec. Wystąpił także zespół Agat oraz Trend Music, który umilał czas do późnego wieczora.
Na stoiskach prezentowali się lokalni producenci i pasjonaci. Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o to, by każdy mógł skosztować coś nie tylko smacznego ale i niespotykanego. Ciekawość wśród uczestników dożynek wzbudzały stoiska Leśnego Banku Genów w Kostrzycy z konkursami wiedzy o przyrodzie, Nadleśnictwa Śnieżka z konkursami w których nagrodą były sadzonki do własnego zasadzenia oraz Związku Gmin Karkonoskich z informacjami o ekologii i konkursem malowania na szkle.
Był też pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Łomnicy, która przygotowała wodne prysznice.