Dziś trudno sobie wyobrazić trybuny jeleniogórskich hal sportowych bez obecności głośno dopingującej grupy z Karkonoskiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. To organizacja, która od dwóch lat zajmuje się aktywizacją osób z niepełnosprawnościami poprzez pasję do sportu.
„Udział w niedzielnym meczu Vitamineo Jelenia Góra z utytułowanym Ruchem Chorzów będzie naszym 180-tym wydarzeniem sportowym. W tym roku działalności, byliśmy na 56 meczach wyjazdowych i przebyliśmy łącznie ponad 15 tysięcy kilometrów. Odbyło się też kilka wyjątkowo ważnych dla nas wydarzeń, między innymi wyprowadzanie zawodników Miedzi Legnica na murawę w czasie meczu Ekstraklasy z Legią Warszawa. Przy okazji wyjazdów zawsze staramy się łączyć sport ze zwiedzaniem miasta, do którego się udajemy” - - podsumowuje drugi rok działalności Mariusz Marczak, prezes Karkonoskiego KKN.
Działalność klubu nie ogranicza się jedynie do uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.
„Trzykrotnie byliśmy w OREW Architekton, ośrodku, który zajmuje się pomocą dzieciom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, zbieramy pieniądze dla dzieci, częściowo ze środków własnych i od osób zaprzyjaźnionych. Zrobiliśmy akcję mikołajkową i jasełka. Przy okazji Dnia Dziecka byliśmy dodatkowo w domu dziecka Nadzieja nr 5. Staramy się pokazywać, że osoby z niepełnosprawnościami nie są tylko biorcami, ale mogą też być dawcami pomocy i myślę, że to nam się udaje” – dodaje prezes Karkonoskiego KKN.
W czasie drugich urodzin, które odbyły się w siedzibie klubu nie zabrakło tortu i szampana.
Klub po raz pierwszy przyznał „Jelonki” – nagrody-podziękowania dla przyjaciół klubu. Uhonorowani nimi zostali: Paweł Parus – Założyciel pierwszego w Polsce KKN-u, Marek Obrębalski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Stanisław Schubert – Prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz przedsiębiorcy i społecznicy Zbigniew Ładziński i Andrzej Sinicki.