Dzieci były podzielone na dwie grupy, w sobotę starsza (13-16 lat), a w niedzielę młodsza (7-12). Podczas zajęć nie tylko tworzyły ozdoby rowerowe, ale również mogły zobaczyć, jak ludzie na całym świecie zdobią swoje pojazdy. Poza tym odbywały się projekcje filmów o tematyce rowerowej, jak sprawdzać stan techniczny swojego roweru, a więc przyjemne połączono z pożytecznym. Ku wielkiej radości maluchów, była też okazja na przejażdżkę zabytkową rikszą. - Riksza przyjechała do nas aż z Indonezji. Dzieci miały okazję przejechać się i zrobić pamiątkowe zdjęcia – powiedziała prowadząca zajęcia Magdalena Kościańska.
Podczas warsztatów pt. „Dwa koła i moc wyobraźni” dzieci otrzymały wyjątkowe komiksy o rowerach, nauczyły się kleić dętki. - Pracując w sklepie rowerowym widzimy potrzebę edukacji właśnie w tym kierunku. Część osób, które do nas przychodzi (nawet starsi) nie wiedzą, jak sobie radzić z łyżkami, problem jest również z szybkozamykaczem. To jest jeden z głównych punktów, na które dzieciom zwracamy uwagę, żeby prawidłowo i bezpiecznie mogły się poruszać po drodze – mówił Piotr Węcławski z centrum rowerowego Lindberg z Lubska.
Warsztaty są częścią większego przedsięwzięcia pt. „Miasto nam odpowiada”. Ideą tego projektu jest refleksja nad sztuką miasta, czyli sztuką, która się tworzy w mieście, a jednocześnie sztuką, która jest miastem inspirowana - powiedziała Iwona Makówka, specjalista ds. edukacji w Galerii BWA. - Pomyśleliśmy, że rower to fajna propozycja, bo łączy ekologię, środki transportu i może być środkiem wyrazu artystycznego – dodała przedstawicielka organizatora.