Autobusy elektryczne obsługiwać będą przede wszystkim linie, których trasa przebiega przez Cieplice. Chodzi tu głównie o ograniczenie niskiej emisji w uzdrowiskowej części miasta. Zeroemisyjne elektrobusy dysponują bezkobaltowymi bateriami o wysokiej sprawności, które wraz z systemem odzyskiwania energii pozwalają pokonać na jednym ładowaniu nawet 350 - 400 kilometrów w regularnej eksploatacji. Oznacza to, że zasięg autobusów pozwoli na obsługę kursów przez cały dzień. Ładowanie odbywać się będzie głównie nocą i potrwa około 5 godzin.
12-metrowe elektrobusy o niskopodłogowej konstrukcji są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności oraz wyposażone w automatyczną klimatyzację, monitoring wizyjny, a także system wczesnego ostrzegania kierowcy o zagrożeniach na drodze.
Miasto wyposażyło również stacje ładowania autobusów. 10 dwustanowiskowych ładowarek pracuje już na terenie bazy MZK. Dodatkowo, na początku przyszłego roku, 3 kolejne pojawią się na pętlach przy ul Kiepury, Podgórzyńskiej i 1 Maja.
Całkowity koszt projektu to 77 mln zł, z czego dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Zielony Transport Publiczny” wynosi ponad 47 mln zł.
Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów, posiadający 15-procentowy udział w światowym rynku. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy elektryczne, hybrydowe, wodorowe i zasilane paliwem tradycyjnym na wszystkich kontynentach, w tym również w Europie.