Wczorajsze zawody były zwieńczeniem zmagań zawodników, które toczyły się od maja do września w różnych miejscach Jeleniej Góry. Prawo gry w finale mieli tylko zawodnicy, którzy co najmniej raz zagrali we wcześniejszych kolejkach. Wyłonieni zostali również triumfatorzy poszczególnych kategorii wiekowych: senior 60+, junior młodszy, junior, młodzieżowiec, kobiety, debiutant sezonu. W turnieju wystartowało 17 osób w różnym wieku.
Klasyfikacja Turnieju Grand Final III JLM 2021:
1. Krystian Cegła
2. Jan Szpinda
3. Daniel Prusakowski
Klasyfikacje całego cyklu Ligi:
Klasyfikacja Junior młodszy (uczniowie szkół podstawowych klasy I - IV):
1. Antoni Prusakowski
2. Franciszek Szulc
3. Michalina Szulc
Junior (szkoły podstawowe klasy V - VIII):
1. Makary Piwiński
2. Krystian Cegła
3. Zofia Szulc
Młodzieżowiec (szkoły średnie):
1. Mateusz Budzyński
2. Maciej Andruszkiewicz
3. Michał Stupnicki
Senior 60+
1. Jan Szpinda
2. Marian Mójta
3. Elżbieta Wojtyna
Kobiety:
1. Zofia Szulc
2. Elżbieta Knappe
3. Agnieszka Prusakowska
Debiutant Sezonu - Daniel Prusakowski
Klasyfikacja Generalna:
1. Makary Piwiński
2. Krystian Cegła
3. Paweł Gliński
Podczas zawodów Krystian Cegła i Makary Piwiński odebrali z rąk radnej Elżbiety Wojtyny nagrody za wysokie wyniki w sporcie – mówi prezes TKKF Orle Ryszard Cegła. - Zawodnicy ci startowali w cyklu Grand Prix Polski w Molkky2021 (cyklu 5 imprez odbywających się w różnych miejscach w Polsce) - zajmując odpowiednio w klasyfikacji Junior - III i V miejsce w klasyfikacji końcowej.
Molkky to gra rekreacyjno-plenerowa wywodząca się z Finlandii. W tym kraju jest bardzo popularna i w zasadzie w każdym domu można znaleźć zestaw do niej. Jej prostota powoduje, że jest atrakcyjną formą spędzania czasu dla osób w każdym wieku. Wystarczy tylko celne oko, wprawna ręka, dobór odpowiedniej taktyki oraz łut szczęścia. W molkky można grać w zasadzie na każdej powierzchni - boisko, plaża, park, trawnik. Wystarczy kawałek otwartej przestrzeni. Grać można zarówno indywidualnie jak i w drużynach a wiek, płeć czy stopień niepełnosprawności nie ma dużego znaczenia. W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem o średnicy 5-5,5 cm i dł. 25 cm do drewnianych kręgli ponumerowanych od 1 do 12 i ustawionych w odległości 3-4 m od miejsca rzutu. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 pkt.