Aneta Popiel – Machnicka jest reżyserem filmowym i scenarzystką, która razem ze swoimi dziećmi odnawia stare domki dla lalek. Do najciekawszych eksponatów należy drewniany dom z lat 1945- 1950, wykonany na zamówienie przez polskiego lotnika z Dywizjonu 303, który osiedlił się po II Wojnie Światowej w Londynie. Dom zakupiono w 2010 r. od wnuczki lotnika i został całkowicie odrestaurowany. Ponadto jest klinika dla zwierząt, mała poczta, edwardiański salon ślubny, a tylko kilka z ponad trzydziestu domków prezentowanych na wystawę.
Te miniaturowe wnętrza posiadają maleńkie meble, lampy, dekoracje. Wszystko wykonane z mistrzowską precyzją, oddające w pełni charakter minionych epok. „Domki pełne marzeń”, pokazane w muzeum, nie tylko bawią, ale i uczą, stają się bowiem przekaźnikiem wiedzy o dawnych czasach, obyczajach i zwyczajach. Oglądając stare domki możemy zaobserwować zmieniające się mody, obyczaje, sposoby funkcjonowania rodziny, pojawiające się nowe sprzęty domowe, zanikające z czasem pokoje dla służby.
- Od dawna czułam sentyment do przedmiotów dawnych, lubiłam otaczać się drobiazgami z historią. Kiedy na świat miała przyjść moja córeczka zapragnęłam podarować jej domek dla lalek z własnych, dziecięcych marzeń, wyposażony w najdrobniejszym szczególe w maleńkie, ale prawdziwe akcesoria, z oświetleniem, otwieranymi oknami i szafkami pełnymi maleńkich przedmiotów. To miał być domek idealny, trwały i po prostu piękny, taki jakie miały nasze babcie. Żadnego plastiku i tandety. Mały Domek, który być może ona kiedyś podaruje swojej córce – opisywała początek swojej pasji Aneta Popiel-Machnicka.
Aneta Popiel-Machnicka prowadzi jedyną w Polsce stronę internetową w całości poświęconą historii, poradom praktycznym i ciekawym informacjom na temat domków dla lalek. Na stronie jest dział, w którym krok po kroku można obserwować, jak remontowała i przywracała do życia swoje zbiory oraz wiele porad „zrób-to-sam”, gdzie zaproponowała proste pomysły na wykonanie akcesoriów do lalkowych wnętrz.