Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 13675
Zalogowanych: 104
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gra z cieniem

Wtorek, 30 kwietnia 2024, 11:09
Aktualizacja: 11:13
Autor: Nina Hobgarska
Jelenia Góra: Gra z cieniem
www.jelonka.com - Wykryto blokadę reklam
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.


Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.

Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.

Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.

KUP SUBSKRYPCJĘ

Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.

Zobacz jak odblokować
W dniu 26 kwietnia 2024 o godz.17:00 odbyło się otwarcie wystawy „Gra z cieniem” – 6. Doroczna wystawa Jeleniogórskiej Strefy Fotografii jak zwykle w Galerii Na Górze Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Światło i cień budują fotografię. Bez światła nie ma cienia. Jedno bez drugiego nie może istnieć. Ale to oczywistość, uczestnicy wystawy pokażą jak można tę oczywistość „wykorzystać” do budowania rozmaitych opowieści. Cień to nie tylko mrok, to zagadka, także tajemnica, coś co nam zawsze towarzyszy, ale nie zawsze poświęcamy mu swoją uwagę. To nasze drugie ja, niedookreślone, mniej rozpoznane ale bliskie.

Często, w trakcie fotografowania, cień nam przeszkadza, staramy się go unikać, ale tym razem fotografowie zmienią swoje nastawienie, pozwolą mu silnie zaistnieć.

Ranga cienia

„Gra z cieniem” zakłada bowiem świadome użycie cienia jako budulca obrazu, nadania mu określonej przez fotografującego rangi.

Jeleniogórska Strefa Fotografii, po wystawie pt. „W poszukiwaniu światła”( 2021), w tym roku jako temat dorocznej wystawy przyjęła właśnie grę z cieniem. Sądzimy, że fotograficzne narracje z cieniem w roli głównej mogą być bardzo intrygujące, odkrywcze i atrakcyjne wizualnie.

W wystawie uczestniczą: Wojciech Bykowski, Mariusz Buczma, Beata Chłopeniuk, Iwona Gargula-Kuć, Dariusz Goetze, Nina Hobgarska, Agnieszka Hundert-Wawrzyniak, Janusz Jaremen, Bartłomiej Kortas, Magda Kotarba, Teresa Kępowicz, Wojciech Miatkowski, Amelia Piwońska, Dariusz Szymański, Grzegorz Truchanowicz. Norbert Wawrzyniak, Gosia Węglewska.

Wieczór w strefie

Wystawie towarzyszy katalog zaprojektowany przez Wojciecha Miatkowskiego, z tekstem Justyny Wierzchuckiej - Sajór i prezentacjami prac autorów. W trakcie wystawy podczas Nocy Muzeów 18 maja planowany jest specjalny „Wieczór w Strefie”. Szczegóły to jeszcze niespodzianka. Wystawa jest dostępna do 9 czerwca 2024, a kuratorem jest Nina Hobgarska.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy masz w domu psa lub kota? A może inne zwierzę?

Oddanych
głosów
820
Mam psa
41%
Mam kota
24%
Mam 2 psy
5%
Mam 2 koty
11%
Mam inne zwierzątko w domu (rybki w akwarium liczą się jako jedno)
8%
Mam więcej niż 3 zwierzątka w domu
11%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Rosjanie o wojnie. Czy chcą pokoju?
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Aktualności
Ruina, która ma się odrodzić. Huta Julia w Szklarskiej Porębie czeka na odbudowę
 
112
Wypadek na Wolności – igranie ze śmiercią
 
Aktualności
Bilard dla pacjentów w Barcinku
 
112
Nowi funkcjonariusze dołączają do dolnośląskiej Policji
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group