W sali widowiskowej JCk rozpoczęły się koncerty konkursowe, których wyniki poznamy w niedzielny wieczór. W części głównej festiwalu, miłośnicy jazzu udali się na Górę Szybowcową, gdzie wystąpił duet Okvsho ze Szwajcarii.
Jak podkreślają organizatorzy, Okvsho w składzie: Georg Kiss i Christoph Kiss to jedna z najbardziej obiecujących perspektyw wschodzących muzyków z Zurychu w Szwajcarii. Wraz z wydaniem ich albumu „Traphouse Jazz EP” przez Boyoom Connective w 2018 roku, Okvsho po raz pierwszy przyciągnęło uwagę szerszej publiczności dzięki publikacjom w Bandcamp Weekly, transmisjii radiowej w NTS Radio i wielu innych. Ich muzyka jest głównie inspirowana wschodzącą, młodą i tętniącą życiem brytyjską sceną jazzową oraz ich początkami w tworzeniu bitów i muzyce house/elektronicznej. Dwaj bracia (w wieku 22 i 24 lat), którzy tworzą Okvsho, rozpoczęli swoją muzyczną karierę w bardzo młodym wieku w brazylijskich zespołach perkusyjnych, a ze względu na swoje węgierskie korzenie są oni zaznajomieni z tradycyjną muzyką bałkańską. Właśnie te tło ujrzało światło dzienne na ich debiutanckim albumie „Kamala’s Danz”, wydanym w 2020 roku, w którym chcieli, aby ich oryginalne muzyczne korzenie łatwo się przyjęło i jednocześnie pragnęli odkryć coś nowego. (źródło: krokusjazzfestiwal.pl)
Podróżujący festiwalowym autobusem udali się następnie do sali widowiskowej JCK, gdzie czekała ich kolejna dawka muzycznych uniesień. Wystąpiła Kinga Głyk z zespołem w składzie: Kinga Głyk – gitara basowa, Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe, Arek Grygo – instrumenty klawiszowe, Michał Dąbrówka - perkusja, Patryk Głyk - dźwięk.
Mając zaledwie 24 lata zadziwia nie tylko swoim wybitnym talentem muzycznym ale jej sukcesy artystyczne oraz nagrody, które zdobywa notowane są na najwyższych miejscach w najbardziej prestiżowych rankingach sceny muzycznej na całym świecie! Ogromna liczba fanów Kingi świadczy o tym, jak bardzo jej osoba i twórczość znacząco i pozytywnie wpływają na różne pokolenia słuchaczy obecnego czasu. Kinga Głyk uważana jest za najlepszą polską basistkę i wschodzącą gwiazdę muzyki jazz'owo-blues'owej-funk'owej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K. TRIO. W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja” ,który otrzymał bardzo dobre recenzje od m.in. Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”. (źródło: krokusjazzfestiwal.pl)
Na zakończenie dnia w Klubie Kwadrat wystąpił Jerzy Kaczmarek Quartet w składzie: Jerzy Kaczmarek - fortepian, Tomasz Wendt - saksofon tenorowy, Grzegorz Piasecki- kontrabas, Piotr Zarecki - perkusja. - W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych kwartet Jerzego Kaczmarka Wilcze Sidła koncertował często we wrocławskim klubie jazzowym „Rura”. Po kilkudziesięciu latach przerwy, pianista reaktywował zespół zapraszając do współpracy młodszych kolegów - informują organizatorzy.
W niedzielę kolejna dawka jazzu - o godz. 12:00 w JCK Muflon Jazzowy Poranek Rodzinny, następnie o godz. 13:00 koncert w Parku Zdrojowym, a po tym kolejne przesłuchania konkursowe w JCK przy ul. Bankowej. O godz. 17:30 na Górze Szybowcowej wystąpi zespół Błoto, a o godz. 20:00 ogłoszenie wyników części konkursowej oraz koncert Randy Brecker & AMC Trio.