Fundacja Jubilo, o której opowiedział meneger Jakub Tokarski jest działającą od 2011 roku we Wrocławiu grupą teatralną dążącą w swoich działaniach do przełamania barier społecznych, kulturowych czy ekonomicznych. Od momentu powstania zespół pracuje z niepełnosprawnymi, mniejszościami, bezdomnymi, osadzonymi, a więc tymi, którym trudno jest odnaleźć się w społeczeństwie - dodał.
W ramach prowadzonego z Instytutem Grotowskiego projektu "Odkluczanie" - skierowanego do więźniów z oddziałów otwartych i półzamkniętych zrealizowano spektakl "Odzwierciedlenie", "Kain" oraz "Kain in Absentia" - powiedział Jakub Tokarski. Jubilo jest również członkiem- założycielem Międzynarodowej Sieci Teatrów w Więzieniu (pod patronatem Unesco) oraz partnerem włoskiej sieci Teatrów w Więzieniu - wspomniał jeszcze.
Instalacja "Kain in Absentia" powstała na podstawie nagrania spektaklu "Kain" , zarejestrowanego w w ZK nr 1 we Wrocławiu w 2019 roku w reżyserii Diego Pileggi. Przestrzeń instalacji, pomimo fizycznego braku aktorów, dzięki scenografii, dźwiękom czy światłu pozwala widzom zajrzeć w głąb siebie, a twórcom odnaleźć drogę na zewnątrz - w kierunku społeczeństwa. Wykorzystane w instalacji projekcje wideo, zarysowujące ciała Kainów sprawia, że rozwiązaniem dla autorów stało się pojęcie nieobecności.