Środa, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 9556
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kochają Cieplice

Niedziela, 14 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 14 maja 2006, 10:43
Autor: rylit
Jelenia Góra: Kochają Cieplice
Fot. rylit
Znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Tomasz Kammel wręczył w sobotę nagrody w VI edycji konkursu „Cieplice Miasto Moje i Moich Rodziców”, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Cieplic.

Kammel co roku pojawia się na podsumowaniu cyklicznego konkursu, ponieważ pochodzi z Jeleniej Góry. Ciepliczanie spotkali się w muszli koncertowej w parku Zdrojowym.

W tym roku hasłem konkursu była myśl „Źródłem wszystkiego dla Cieplic były, są i będą źródła”. To zdanie zainspirowało młodych ludzi do twórczości plastycznej i literackiej.

W zmaganiach wzięło udział 225 dzieci z 10 placówek oświaty. Przyznano 25 nagród w tych dwóch kategoriach twórczych, z podziałem na kategorie wiekowe. Nagrody ufundowało 26 sponsorów, przeważnie z Cieplic. Pomogła Filia nr 4 Grodzkiej Biblioteki Publicznej w Jeleniej Górze.

Przed wręczeniem nagród odbył się koncert młodych artystów z niektórych placówek szkolno-wychowawczych. Otworzyła go wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Cieplic Małgorzata Turowska.

Przy okazji dyrektorka III Oddziału WBK Bank Zachodni Elżbieta Krauze przekazała w imieniu Fundacji BZ WBK czek na dwa tysiące złotych. SMC pomoże za te pieniądze dzieciom z ubogich rodzin, które będą mogły w ten sposób wyjechać na wakacje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jadąc samochodem zdarza Ci się "siedzieć komuś na zderzaku"?

Oddanych
głosów
262
Tak, często, zwłaszcza na drogach dwupasmowych.
5%
Zdarza się, ale rzadko, jest to zależne od okoliczności.
22%
Nie, nigdy nie podjeżdżam zbyt blisko auta jadącego przede mną.
73%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Amerykańskie fantazje o kosmosie
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
112
Kolizja 4 aut na Zabobrzu
 
Aktualności
Pogrzeb strażaka w Jeżowie
 
Ciekawe miejsca
Ludzi wieszali w parku na Wzgórzu Kościuszki
 
112
Kolizja za Szklarską Porębą
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group