Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 10391
Zalogowanych: 111
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kolejni przestępcy drogowi zatrzymani

Wtorek, 9 marca 2021, 11:15
Autor: 112
Powiat: Kolejni przestępcy drogowi zatrzymani
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci w miniony weekend zatrzymali pięciu kierowców w wieku od 23 do 56 lat, którzy kierowali pojazdami wbrew zakazom sądowym, w tym jeden dodatkowo wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz jednego kierującego w stanie nietrzeźwości.

5 marca dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na ul. Nowej zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego kierującego pojazdem marki Fiat, który naruszył dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz kierował pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień.
Tego samego dnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach na ul. Jeleniogórskiej w Kostrzycy zatrzymali 24-letniego kierującego pojazdem marki Skoda, który kierował również wbrew zakazowi sądowemu.

6 marca policjanci zatrzymali w Jeleniej Górze na ulicy Wolności kolejnego kierującego wbrew zakazowi sądowemu Okazał się nim 23-letni jeleniogórzanin.

8 marca funkcjonariusze zatrzymali 34-latka, który kierował oplem wbrew zakazowi, a kilka godzin później na ul. Wrocławskiej z- 56-letniego kierującego mercedesem. Okazało się, że był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 1,3 promila alkoholu.

Kierującym za naruszenie zakazu sądowego grozi do trzech lat pozbawienia wolności, a tym, którzy nie stosowali się do decyzji o cofnięciu im uprawnień oraz kierującym w stanie nietrzeźwości – do dwóch lat pozbawienia wolności. Wszyscy kierowcy ze swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

15
65%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
6
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy dopuszczalne w Polsce mniej niż 0.2 prom. alkoholu za kierownicą powinno tak pozostać?

Oddanych
głosów
1035
Nie, za kierownicą musi być 0
55%
Może zostać mniej niż 0,2
40%
Nie mam zdania na ten temat
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Spektakularny atak ukraińskich dronów
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Aktualności
Trzy dekady Leśnego Banku Genów
 
Kryminał
Strzelanina pod marketem (filmy)
 
112
Zderzenie na skrzyżowaniu w Miłkowie
 
Edukacja
Masowanie w Cosinusie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group