Po zakończeniu uroczystej Mszy św., w dorocznej trzeciej edycji piechowickiego kolędowania wzięło udział blisko siedemdziesięciu małych i dorosłych wykonawców. Kościół został wypełniony po brzegi ludźmi, którzy kolędowali wspólnie z wykonawcami. Występowały przedszkolaki, dzieci starsze oraz dorośli. Niektórzy występowali w strojach ludowych lub kolędniczych. Choć okres świąteczny już się skończył, zgodnie z tradycją kolędowanie trwa do 2 lutego, czyli do uroczystości Ofiarowania Pańskiego.
- Celem imprezy - jak podkreślał ks. Ryszard Soroka, proboszcz z Piechowic i wicedziekan dekanatu Szklarska Poręba - jest podtrzymywanie i prezentowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem i kolędowaniem, które jest wciąż żywe. Mówił, że śpiewanie kolęd i pastorałek pomaga dodać sensu przeżywaniu świątecznego czasu. Wraz z proboszczem tutejszej parafii wszystkich uczestników powitała Anna Kalisz, dyrektorka Piechowickiego Ośrodka Kultury.
W programie znalazły się najbardziej znane i lubiane kolędy i pastorałki w wykonaniu parafialnego mieszanego chóru „Harfa”, dwóch zespołów z Piechowickiego Ośrodka Kultury - „s-POK-oo” i „Szklarki”, dzieci z dwóch Przedszkoli Samorządowych w Piechowicach: nr 1 i nr 2 oraz grupy muzycznej „Kolorowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczniów z piechowickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II.
Wykonawcom akompaniował Wojciech Zarówny, muzyk, kompozytor i nauczyciel muzyki. Usłyszeć więc można było m.in. swoistą muzyczną ikonę świątecznego czasu pt. „Cicha noc” - kolędę ułożoną przez austriackiego księdza Josepha Mohra w Oberndorf koło Salzburga w roku 1816, a po raz pierwszy zaśpiewaną na Pasterce w roku 1818 w okresie Bożego Narodzenia, oraz polską kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, której początki datuje się na XVII wiek.
Dla piechowickiej publiczności zaśpiewał kolędy także młodszy inspektor Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej straży miejskiej. A uczestnicy nabożeństwa, którzy z zapałem włączali się do kolędowania, docenili talent wokalny gościa specjalnego i nagrodzili rzęsistymi brawami.
Występy chóru „Harfa”, dziecięcych i młodzieżowych zespołów oraz solistów spotkały się z ciepłym przyjęciem przez zgromadzonych w kościele wiernych. Wszystkim występującym i ich opiekunom dziękował osobiście ks. Ryszard Soroka, wręczając pamiątkowe prezenty.