- Podczas warsztatów dzieci tworzyły papierową kukiełkę na patyku. Miały potem możliwość ozdabiania lalki w wybrany przez siebie wzór ludowy – mówi Natalia Kryszpin, asystentka Działu Oświaty w Muzeum Karkonoskim.
Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania wystawy “Tańce i stroje ludowe Zofii Stryjeńskiej”. - Ta niezwykła wystawa pozwoliła uzmysłowić różnorodność zwyczajów, strojów i kultur innych regionów w Polsce – opowiada Natalia Kryszpin. - Ekspozycja ma na celu rozszerzenie wiedzy o tradycjach i folklorze. Przybliża ona dorosłym jak i dzieciom bogactwo strojów. A przy tym rozwija wyobraźnię i zmysł estetyczny – mówi.
W czasie zwiedzania w Muzeum Karkonoskim uczniowie zwracali szczególną uwagę na stare narzędzia i stare metody wykonywania określonych przedmiotów. Potem dzieci zapoznały się z procesem powstawania lalek oraz rekwizytów uzupełniających strój lalki.
- Oferowane warsztaty pozostawiają swobodę wyboru. Należy pamiętać, że jest to praca twórcza i być może poznamy jakieś talenty, które nigdy by się nie ujawniły gdyby nie wizyta w naszym muzeum – mówi Wawrzyniec Roman Biały z Działu Oświatowego.