
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
Pracujemy nad tym projektem od czerwca 2021 roku. Głęboko wierzymy w to, że prawo do posiadania dziecka nie powinno być uwarunkowane możliwościami finansowymi poszczególnych rodzin - powiedziała Karolina Popera, inicjatorka akcji.
Na koniec 2020 roku w Jeleniej Górze było zameldowanych o 5680 osób mniej, niż w roku 2010. Społeczeństwo starzeje się - w Jeleniej Górze należy do najstarszych w kraju - podkreśliła Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, która przekonuje, że trzeba zrobić wszystko, aby rodziło się więcej dzieci.
To duży sukces - program został wypracowany przez młodych jeleniogórzan, którym na sercu jest to, aby polityka demograficzna poszła w Jeleniej Górze do przodu - podkreślił Marcin Soboń zaznaczając, że bezpłodność nie ma barw politycznych i liczy na współpracę z władzami miasta. - W ciągu najbliższych 3 lat dla budżetu miasta byłby to koszt 300 tys. zł - wylicza M. Soboń.
Jestem przekonany, że najpóźniej 21 czerwca radni Jeleniej Góry dadzą zielone światło i pary będą mogły skorzystać z programu - powiedział poseł Robert Obaz, który dodał, że podobny program funkcjonuje m.in. w Tarnowie, Dąbrowie Górniczej czy Częstochowie.
Bycie rodzicem to wielki zaszczyt i potrzeba. Dzieci nie mają barw politycznych i światopoglądu. Dojrzali rodzice wiedzą jak wiele wysiłku trzeba włożyć, żeby stać się rodzicem, a natura nie wszystkich sprawiedliwie traktuje - dodał Piotr Paczóski, przewodniczący Nowej Lewicy w Jeleniej Górze.