Na ekspozycji można podziwiać paletę technik graficznych i nie tylko: miedzioryty, litografie, akwaforty, drzeworyty, akwarele, gwasze oraz rysunki. W sumie prace ponad 40 artystów. Wśród nich na wystawie pokazano grafiki między innymi Abrahama Hogenberga, Antoniego Lange, Karola Auera czy Teofila Czyszkowskiego. - Są tutaj prace z okresu od XVII do początku XIX wieku. Można podziwiać twórczość artystów, którzy bardzo aktywnie działali we Lwowie. W sumie w Muzeum Karkonoskim pokazujemy 80 prac ze zbiorów Lwowskiego Muzeum Historycznego – mówi Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
Na otwarciu wystawy był obecny dyrektor lwowskiego muzeum Roman Czmełyk, który mówił o powodach organizacji wystawy w naszym mieście. - Tu nie o rysunki chodzi tak naprawdę. Chcieliśmy dać szansę mieszkańcom i turystom Jeleniej Góry zapoznać się ze Lwowem. Zobaczyć to piękne miasto, które należy do naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego - podkreślał.
Prace przedstawiają to co Lwów ma lub miał najpiękniejszego. Bogatą architekturę, urokliwe ulice, kameralne uliczki czy historyczne Place. Jak zapewnili organizatorzy widzowie z łatwością będą mogli rozpoznać charakterystyczne dla Lwowa miejsca, ale również odkryją jego mniej znane oblicza.
Patronat honorowy nad wystawą objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz członek Zarządu Województwa Tadeusz Samborski. - To jest niezwykłe miasto. Miasto w którym wydaje się, że każdy kamień mówi po polsku. W końcu Lwów przez kilka wieków był bardzo mocno wrośnięty w dzieje naszego kraju. Dlatego myślę, że obowiązkiem każdego Polaka powinno być to, aby zobaczyć Lwów – mówi Tadeusz Samborski.
Jeśli nie osobiście to może na wystawie w Muzeum Karkonoskim? Prace dostępne będą dla zwiedzających do 18 stycznia 2018 roku.