
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
Niestety władze Jeleniej Góry chowają głowę w piasek, aby się nikomu nie narażać, są obojętne na problemy społeczności LGBT - ubolewał Marcin Krzak, który poinformował o skierowaniu do władz miasta projektu uchwały dot. deklaracji solidarności z osobami LGBT plus.
Projekt zakłada dofinansowanie in vitro z budżetu miasta w latach 2022-2025 - mówiła Natalia Zatka, która podała jako przykład inne gminy, które przyjęły taki program (Wrocław, Częstochowa, Poznań, Kołobrzeg, Świdnica, Mysłowice czy Tarnowo Podgórne).
Nie przymierzaliśmy się do tego, ale to trzeba impulsu ze środowiska. Jeśli będzie taka potrzeba, to porozmawiamy z radnymi - odpowiedział na wstępie Jerzy Łużniak, który jak dowiedział się, że to inicjatywa posła Obaza, natychmiast zmienił retorykę i powiedział: Mam nadzieję, że pan Robert Obaz będzie pracować nie tylko nad tym, ale i by znaleźć pomoc dla budżetu Jeleniej Góry na przyszłe lata. Biorąc pod uwagę Polski Ład, obawiam się o kształt budżetu na 2022 - stwierdził prezydent miasta, który liczy na wsparcie posła lewicy w przekonaniu rządu do rekompensaty dla samorządów za utracone wpływy.