Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 11184
Zalogowanych: 95
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mieszkańcy zgłaszają zagrożenia

Środa, 19 grudnia 2018, 9:24
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 7:25
Autor: WAC
Prawie 1200 przypadków, dotyczących naruszeń ładu i porządku publicznego zgłosili od początku roku mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Policji. Najwięcej, bo 364 dotyczyło nieprawidłowego parkowania, ale znalazły się również zgłoszenia aktów wandalizmu lub dzikich wysypisk śmieci.

Od 1 stycznia do 13 grudnia do jeleniogórskich policjantów, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wpłynęło 1188 zgłoszeń. Najwięcej, bo aż 364 (213 potwierdzonych ) dotyczyło przypadków nieprawidłowego parkowania. 213 zgłoszeń zawierało informacje o miejscach przekraczania dozwolonej prędkości (139 potwierdzonych), a 130 wskazywało miejsca spożywania alkoholu, z czego potwierdzono 64. Było również sporo zgłoszeń dotyczących miejsc gromadzenia się młodzieży zagrożonej demoralizacją oraz dzikich wysypisk śmieci.

Policja zachęca do korzystania z tego nowoczesnego narzędzia. Warto zadbać o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy, poprzez nanoszenie na mapę występujących zagrożeń. Pamiętajmy jednak, że nie jest to aplikacja do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowej interwencji policji m.in. w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Tego typu informacje powinniśmy niezwłocznie przekazywać telefonicznie pod nr 997 lub 112, albo osobiście w najbliższej jednostce policji. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest też narzędziem służącym do analizy stanu zagrożenia, a do wymiany informacji społeczeństwa z policją.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, wspierające policjantów w codziennej służbie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsc, gdzie dochodzi do sytuacji, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji, policjanci podejmują interwencje i eliminują zagrożenia. Od momentu uruchomienia tego narzędzia, cieszy się ono dużą popularnością. Mieszkańcy Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego aktywnie współpracują z policją w zakresie stałego wzrostu poczucia bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

12
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
614
Jedną
6%
Kilka (3-5)
19%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
9%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Autobusy nie dają rady
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group