Jak podkreślają organizatorzy, w Wielkim Wierszowaniu chodzi o aktywizację środowiska literackiego, szczególnie osób młodych. - Jest to rodzaj dwupokoleniowej akcji, która dąży do poruszenia twórczego poprzez wspólne wierszowanie - powiedziała Elżbieta Maja Kotlarska, prezes Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki, członkini Związku Literatów Polskich.
Gościem specjalnym był Ares Chadzinikolau. To poeta, kompozytor, rockman, jazzman i wiceprezes Związku Literatów Polskich w Warszawie, wykładowca Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. - Ares ma bardzo przenikliwy umysł. Jest to przedstawiciel dwukulturowego nurtu, z pochodzenia Grek. Kultura grecka legła u podstaw zachodniej kultury i jest ona silnie obecna w jego twórczości - dodała E. Kotlarska.
- Od wielu lat organizujemy festiwale w Poznaniu, Warszawie, Polanicy Zdrój, a teraz w Jeleniej Górze, która jest przepiękna i inspirująca. Cieszę się, że młodzi ludzie mają potrzebę wyrażania swoich uczuć - to zapewne również zasługa nauczycieli w szkołach - powiedział Ares Chadzinikolau. - Podczas warsztatów do każdego podchodzę indywidualnie. Każdy z młodych ludzi ma potrzebę kreowania własnej rzeczywistości. To ciekawe socjologiczne badanie jak to wyjdzie, kiedy będą musieli coś wspólnie stworzyć - dodał zasłużony dla kultury polskiej, lider i wokalista Ares & The Tribe i Ares Chadzinikolau Trio.
Radość z faktu zainteresowania młodzieży wyraził też Miłosz Kamiński - jeleniogórski radny, któremu poezja jest bardzo bliska. - Dzięki kulturze młodzi ludzie mogą uczestniczyć w życiu miasta, mogą mieć poczucie, że wpływają na świat wokół nich - powiedział M. Kamiński, który ceni inicjatywę Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki. - Mam nadzieję, że część tej młodzieży będzie uczestniczyć w bieżącym życiu stowarzyszenia - dodał. - Może z tego grona uda nam się wyłapać osobę, która stanie się ważna dla krajowej poezji i będzie sławiła Jelenią Górę - wyraża nadzieję Miłosz Kamiński.