Młodzi artyści przebywający w Bukowcu uczestniczyli w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach operowych, podczas których zdobyli nowe doświadczenia.
Kursem mistrzowskim „Masterclass” (opera-oratorio-lied-technika wokalna) kierował Dariusz Grabowski. Międzynarodowymi warsztatami muzyczno-scenicznymi – kursem interpretacyjnym „Mozart, Musical i Operetka Wiedeńska” kierowali Franz Langer i Christy Hemetsberger z agencji artystycznej „Sound of Austria” w Salzburgu.
Podczas XIII Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy zorganizowano koncerty w wielu miejscowościach naszego regionu. W Kowarach odbył się koncert inauguracyjny (przed ratuszem), w Karpaczu koncert muzyki operowej i oratoryjnej w kościele Wang oraz koncert na scenie restauracji „Dwór Liczyrzepy” pt. Od musicalu do operetki, od opery do romansu. Kameralne spektakle operowe wykonano w Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze Jagniątkowie i Muzeum Śląskim w Görlitz.
Najbogatszy program zaprezentowano w jeleniogórskiej filharmonii, gdzie miał miejsce XI Międzynarodowy konkurs arii z oper o karkonoskim Duchu Gór, a także gala operowo-operetkowa z udziałem orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej.
Koncert finałowy przed pałacem w Bukowcu był zarówno podsumowaniem projektu jak i zaprezentowaniem, jak piękne są arie, canzony, romanse czy szlagiery w wykonaniu tak znakomitych artystów.
W tegorocznej edycji Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy wystąpili m. in.: Jana Akara, Oleg Aleksandrov, Irina Popova-Agbasch, Anna Czernjavskaja, Ałła Markova, Denis Mantrov, Julia Fomina, Anna Golubieva, Natalia Georgieva, Anna Grebcova, Tatiana Gudym, Lucija Italianskaja, Taras Jasenkov, Marina Konovalova, Marija Kondratieva, Julija Labinskaja, Margarita Polonskaja, Seweryn Ropenga, Ludmiła Shamina, Anna Samohina, Viktoria Tichomirova. Najmłodszym uczestnikiem był Michał Amborski z Łomnicy. Solistom akompaniowali m. in.: Konstantyn Odegov, Władimir Worobiov, Marina Belaszuk, Marija Natoczynskaja. Całość przygotowała i prowadziła Małgorzata Mierczak.