Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 11480
Zalogowanych: 99
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świeradów Zdrój: Nadleśnictwo buduje wieżę widokową

Środa, 9 października 2019, 7:03
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2019, 10:37
Autor: WAC
Świeradów Zdrój: Nadleśnictwo buduje wieżę widokową
Fot. Nadleśnictwo Świeradów
Staraniem Nadleśnictwa Świeradów już w listopadzie zostanie oddana do użytku wieża widokowa na szczycie Czerniawskiej Kopy.

Powstająca wieża widokowa wykonana będzie z wytrzymałego drewna modrzewiowego i posiadać będzie dwa tarasy widokowe. Jej wysokość to 15 metrów. Równocześnie pomieści około 20 osób. Obok wieży powstanie miejsce do wypoczynku i stojaki na rowery, co ma znaczenie z uwagi na bliskie sąsiedztwo ścieżek rowerowych.

Budowa wieży widokowej na Czerniawskiej Kopie odbywa się w ramach transgranicznego projektu „Przygoda w górach”, dofinansowanego z Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 – Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe,. Ma on służyć przedstawieniu dziedzictwa naturalnego i kulturowego Gór Izerskich, ale także Gór Żytawskich. Partnerem projektu jest niemieckie miasto Zittau.

W ramach tego samego projektu, w lipcu została oddana do użytku wiata turystyczna, będąca zwieńczeniem ścieżki edukacyjnej na górze Zajęcznik. Łatwo do niej trafić poruszając się zielonym lub czarnym szlakiem turystycznym. Trzecim elementem „Przygody w górach”, scalającym wszystkie inwestycje po obu stronach granic, będzie ścieżka turystyczna, przebiegająca po fragmencie nieczynnego już toru bobslejowego. Stanie się dużą atrakcją dla spacerujących czarnym szlakiem turystycznym, oraz alternatywą dla czerwonego szlaku. Zawierać w sobie będzie trzynaście punktów, które opowiedzą o sporcie, budownictwie, przyrodzie i historii Gór Izerskich i Żytawskich. Na ścieżkę leśnicy zapraszają wiosną 2020 roku.

Bardzo nam zależy na tym, aby turystyka nie zakłócała naturalnego tętna przyrody - mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów. - Chcemy zapewnić jak najwięcej atrakcji na istniejących już szlakach turystycznych, jednocześnie przekazując najciekawsze informacje w przystępny sposób. Spacer po nowych atrakcjach uatrakcyjni aplikacja mobilna, zawierająca rozszerzone informacje, audiodeskrypcja dla osób niedowidzących oraz zestaw scenariuszy zajęć do przeprowadzenia lekcji przez nauczycieli - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

29
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
618
Jedną
6%
Kilka (3-5)
19%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
9%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Autobusy nie dają rady
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group