Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5647
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nagrody i medale dla stróżów prawa

Środa, 23 lipca 2008, 16:28
Aktualizacja: Czwartek, 24 lipca 2008, 7:30
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Nagrody i medale dla stróżów prawa
Fot. Janusz Lewicki
Codziennie pilnują porządku nierzadko z narażeniem życia. Warto choć raz w roku im za to podziękować. To policjanci, którzy w środę oficjalnie świętowali w komendzie miejskiej przy ul. Nowowiejskiej. Były awanse, gratulacje, upominki i najlepsze życzenia spokojnej służby.

Dziewięćdziesięciu dziewięciu policjantów i policjantek jeleniogórskiego garnizonu zostało mianowanych na wyższe stopnie. Najwięcej, bo aż 49 funkcjonariuszy dostało awans na sierżanta. Komendant miejski policji w Jeleniej Górze, mł. insp. Zbigniew Ciosmak został mianowany inspektorem, najwyższym rangą funkcjonariuszem, jaki może rządzić policją w powiecie.

Oprócz tego kilkudziesięciu policjantów otrzymało nagrody pieniężne i inne wyróżnienia od komendanta, prezydenta Jeleniej Góry oraz burmistrzów i wójtów miast i gmin powiatu jeleniogórskiego.

Marek Obrębalski został z kolei wyróżniony medalem Zasłużony dla Policji, który wręczył komendant wojewódzki inspektor Zbigniew Maciejewski, obecny na uroczystości.

Uczestniczyli w niej też policjanci z Czech. Reprezentowali komendy z Jablonca, Trutnova i Semily. Po zakończeniu akademii komendanci polscy i czescy spotkali się, żeby ustalić harmonogram wspólnych patroli w miesiącu sierpniu.
- Takie ustalenia będziemy robić co miesiąc, dostosowując liczbę wspólnych patroli do imprez sportowych, kulturalnych i innych - powiedział zastępca komendanta miejskiego policji Zbigniew Markowski.

Prezydent Marek Obrębalski wręczył komendantom Zbigniewowi Ciosmakowi i Zbigniewowi Maciejewskiemu srebrną monetę o nominale 40 jeleni, natomiast zastępcy komendanta miejskiego, Zbigniewowi Markowskiemu mosiężne 4 jelenie.

Okazją była osiemdziesiąta dziewiąta rocznica powstania policji państwowej. W 1919 roku Kazimierz Młodziński z polecenia rządu RP otrzymał zadanie połączenia wszystkich formacji milicyjnych i policyjnych w jedną całość. 24 lipca 1919 r. Sejm Ustawodawczy II RP uchwalił ustawę o Policji Państwowej. Jej organizacja została dostosowana do podziału sądowego kraju.

Po II wojnie światowej przez kilkadziesiąt lat 7 października obchodzono święto Milicji i Służby Bezpieczeństwa. W roku 1990, zlikwidowano SB a Milicję Obywatelską przemianowano na Policję. W tym samym roku Sejm przywrócił 24 lipca jako święto policji.

Sonda

Czy masz w domu psa lub kota? A może inne zwierzę?

Oddanych
głosów
922
Mam psa
41%
Mam kota
24%
Mam 2 psy
5%
Mam 2 koty
11%
Mam inne zwierzątko w domu (rybki w akwarium liczą się jako jedno)
8%
Mam więcej niż 3 zwierzątka w domu
11%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Rosjanie o wojnie. Czy chcą pokoju?
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Jeleniogórskie ulice
Nazwa ulicy nie od pijaków, a od zakonników – Pijarska łączy nowe i stare
 
Inne wydarzenia
Nasz młody zapaśnik drugi w Polsce. Był najlepszy z całego Dolnego Śląska
 
Aktualności
Nowy Bike Park Czarne już czasowo zamknięty
 
Aktualności
Ruina, która ma się odrodzić. Huta Julia w Szklarskiej Porębie czeka na odbudowę
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group