Nowoczesny obiekt w Jeleniej Górze posiada inteligentne rozwiązania, m.in.: system BMS, system Smart Metering, system DALI, czujniki ruchu czy odzysk wody szarej.
Dodatkowo inwestycja posiada 14 bram kurierskich oraz 4 bramy do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów. Dla pracowników przewidziano również zadaszone wiaty rowerowe.
– Nowoczesne centra logistyczne i oddziały to serce naszej infrastruktury w Polsce, która obsługuje blisko 23 000 paczkomatów i około 600 mln przesyłek rocznie. Takie wolumeny – przy naszych wysoko wyśrubowanych standardach dostawy D+1 – wymagają perfekcyjnej logistyki i planowania, a przede wszystkim doskonałej infrastruktury sortowniczej - – mówi Dariusz Lipiński, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych InPost.
Na terenie całego obiektu i w jego otoczeniu zainstalowane oświetlenie LED jest zasilane panelami fotowoltaicznymi, które zaspokaja potrzeby całego obiektu. Nieprzerwaną pracę oddziału zapewnia przygotowany pod standardy InPost agregat prądotwórczy z możliwością automatycznego przełączenia zasilenia w przypadku utraty zasilania z sieci miejskiej.
2 miliony paczek dziennie!
- Od lat inwestujemy w rozwój naszych hubów, dzięki czemu dziś jesteśmy jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce pod względem wielkości sieci i sprawności infrastruktury przeładunkowej. Nasze doświadczenia i przewagi konkurencyjne w Polsce doskonale sprawdzają się także na rynkach europejskich - dodaje wiceprezes.
Wypracowane standardy i procedury pozwalają utrzymać wysoką jakość usług i operacyjną efektywność, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju i umacniania pozycji w Europie.
Z ekologią nam po drodze
– Z dużą uwagą przyglądam się dynamicznemu rozwojowi Grupy InPost. Ekspansja firmy i sposób, w jaki zrewolucjonizowała rynek przesyłek kurierskich, zasługuje na największe uznanie. Rozwiązania firmy to przede wszystkim korzyści dla klientów – mówi Jerzy Łużniak, Prezydent Miasta.
Ponadto firma od 3 lat realizuje program InPost Green City. Głównym celem programu jest wspieranie miast w dążeniu do tworzenia zazielenionej, czystej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej oraz realizacja potrzeb mieszkańców. W programie tym uczestniczy już 68 miast z całej Polski, a teraz także Jelenia Góra.
- Oczywiście, aspekt ekologiczny nowej placówki – wykorzystanie zielonej energii, doskonale wpisuje się w kierunek, w jakim podąża dzisiaj Miasto Jelenia Góra - dodaje prezydent.