- Liczna grupa mieszkańców i zaproszonych gości wypróbowała zamontowane urządzenia do ćwiczeń oraz stoły do ping–ponga i gry w szachy. W parku wybudowano alejki z ławkami, parking i fontannę przypominającą o tym, że niegdyś znajdował się tu basen. Zamontowano również kamery i latarnie. Powstało boisko do gry w boule oraz scena z zapleczem technicznym, na której podczas uroczystości otwarcia parku wystąpił zespół dansingowy. Nie zabrakło więc tańców oraz konkursów. Dla uczestników przygotowano poczęstunek, w tym dla dzieci - watę cukrową – relacjonował Miłosz Kamiński, sekretarz Gminy Janowice Wielkie
Podczas otwarcia Grupa Odnowy Wsi rozdała 150 sadzonek polskich jabłoni w zamian za przepis na dania z jabłek. – Z przepisów ma powstać książka kucharska – powiedział sekretarz.
W parku, w ramach projektu, posadzono około 40 drzew. Wśród nich jest wiele cennych gatunków, np. jarzęby szwedzkie znane z Alei Jarzęba, która znajduje się koło janowickiej stacji kolejowej.
- Aktualnie trwają konsultacje co do nazwy obiektu. W drugim etapie konsultacji mieszkańcy wybiorą nazwę parku spośród 19 zgłoszonych. Ostatecznie nazwa zostanie zatwierdzona przez Radę Gminy po przeprowadzonych konsultacjach – zapowiedział Miłosz Kamiński.
Propozycje nadesłane do tej pory to: Park Pokoleń (propozycja wójta), Janowicka Przystań, Park. Im. Hugo Scheinerta, Park im. Jerzego Kukuczki, Lasek Rudawski, Park pod Zamkiem Bolczów, Zielonkowo, Rajska Zieleń, Park Radości, Rudawska Oaza, Skwer Rudawski, Relaks pod wesołymi chmurami, Przystanek Janowice, Janowicki Park Rekreacyjny, Zielona Dolina, Oaza Spokoju, Janowicki Eden, Jan-Ostoja Park oraz Park Nowy.