Radio KSON, które we wrześniu tego roku obchodzić będzie mały jubileusz 5-lecia swojego funkcjonowania. Nadaje swoje audycje z priorytetem dla audycji lokalnych, autorskich, w tym muzycznych.
Tygodniowo produkujemy 9 premier – zaznacza Damian Łyczak, montażysta radia KSON. Dla Damiana, który porusza się na wózku, praca w radiu KSON to szansa na osobisty, kreatywny rozwój. Dla Oli z Piechowic możliwość zdalnej pracy w radiu KSON przy montażu audycji, to sposób na życie i kontakty z ludźmi. Takich młodych, poszukujących swego miejsca w świecie jest w naszej redakcji więcej i nadal jesteśmy na nich otwarci. Jeżeli macie ochotę przeżyć przygodę z radiem, to skontaktujcie się z nami bez względu na stan zdrowia czy wiek. www.radiokson.pl tel. 75 75 242 54 mail: biuro@kson.pl
To radio - mówi Leszek Kopeć, redaktor naczelny radia KSON – powstało z potrzeby i pasji. Z potrzeby, bo o problemach ludzi niepełnosprawnych mówi się dużo, a powinno się mówić jeszcze więcej. Z pasji , bo zebrał się zespół byłych radiowców i „amatorów słowa”, który potrafił zorganizować studio radiowe i wyposażyć je dzięki dotacjom w dobry, profesjonalny sprzęt. Dziennikarze radia KSON to przede wszystkim amatorzy z radiowym „nerwem”, którzy zgodnie twierdzą, że radio KSON nie jest radiem dla niepełnosprawnych, lecz o niepełnosprawnych. Ale nie tylko! Mówimy o problemach lokalnych samorządów, wydarzeniach w kraju i na świecie i emitujemy dobrą muzykę. Na naszej antenie – mówi Leszek Kopeć – można posłuchać też programów edukacyjnych, w tym pouczających słuchowisk i audycji historycznych, o powstaniach i zrywach patriotycznych. Jest też dużo rozrywki, kabaretu, żartu i wywiadów z ciekawymi ludźmi, którzy pamiętają nasz region sprzed wielu, wielu lat. Takim programem jest audycja „Jeleniogórzanie”, w której zaprezentowaliśmy już ponad 60 sylwetek mieszkańców naszego regionu, którzy zostawili lub zostawiają tutaj swój trwały ślad.
W Polsce w 2016 roku było 297 rozgłośni radiowych posiadających koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wśród nich znajdują się nadawcy publiczni i prywatni, a także stacje akademickie i zarządzane przez poszczególne organizacje wyznaniowe. Podane stacje korzystają z 997 nadajników radiowych na falach UKF.A ile jest ogółem stacji radiowych w Polsce? Baza danych radio.pl zawiera ponad 500 stacji radiowych, w tym internetowych. Wydaje się, że rok 2016 był rokiem, w którym powstało najwięcej rozgłośni radiowych emitujących swoje audycje za pośrednictwem Internetu. Są to często inicjatywy pasjonatów różnych tematów i profesji, ale są też profesjonalne rozgłośnie, do których należy funkcjonujące od 2017 roku Radio KSON.