Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 11507
Zalogowanych: 98
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odczarowują przejście podziemne

Sobota, 28 września 2019, 15:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Odczarowują przejście podziemne
Fot. Przemek Kaczałko
Przejście podziemne przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze ma nowe oblicze dzięki akcji Mojej Fundacji, która zaprosiła do działania uczniów szkół średnich. W piątek (27 września 2019 r.) w ramach "Szkoły bez hejtu" pojawiły się nowe graffiti, a następnie młodzież udała się na sprzątanie szlaku turystycznego.

Jak zaznaczyli organizatorzy, miejsce akcji nie było przypadkowe - to przejście podziemne, w którym na początku bieżącego roku doszło do bójki uczennic szkoły podstawowej, co odbiło się szerokim echem w mediach. Po tamtym wydarzeniu władze miasta doświetliły przejście i zamontowały monitoring, dzięki czemu w tym miejscu nie dochodzi już do takich ekscesów.

Uruchomiliśmy projekt "Szkoła bez hejtu" - postanowiliśmy, żeby młodzież z jeleniogórskich szkół wyraziła swój sprzeciw w sposób artystyczny - powiedziała Marta Sas-Witko, która ubolewa, że coraz młodsi ludzie doświadczają mowy nienawiści.
Młodzież bardzo chętnie przystąpiła do projektu. Uczniowie sami wykonali projekty i je wykonują - dodała przedstawicielka Mojej Fundacji.
To bardzo ważna akcja. Pokazujemy, że mamy bardzo zdolną młodzież, a poza tym hejt rozlewający się szczególnie w sieci internetowej, jest przerażający. To jedna z najlepszych akcji dla młodzieży w ostatnim czasie - stwierdził Paweł Dernoga, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej.
Jestem z klasy artystycznej i chcemy pokazać, że dziewczyny też potrafią malować graffiti - powiedziała Maja Woźniak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.
To miejsce bywało niebezpieczne. Teraz się poprawiło. Fajnie, że będzie teraz ładnie i z przesłaniem. Należy być bardziej tolerancyjnym i nie można hejtować, bo każdy ma uczucia i nie jest to fajne - przyznaje Oliwia Sławek z Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".
Nasza szkoła jest bardzo tolerancyjna, ale we wcześniejszych etapach edukacji często byłam hejtowana. Żebym sobie z tym poradziła, dużą rolę odegrała moja mama, ale szkoda mi dzieci, które nie mają oparcia w rodzicach i muszą sobie radzić z hejtem same - wyznała Julia Burdzy z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Po części artystycznej uczestnicy udali się w kierunku Perły Zachodu, gdzie po drodze zbierali odpady, aby i w ten sposób zrobić coś dobrego dla otoczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

24
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
7%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
617
Jedną
6%
Kilka (3-5)
19%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
9%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Autobusy nie dają rady
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group