
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
Uruchomiliśmy projekt "Szkoła bez hejtu" - postanowiliśmy, żeby młodzież z jeleniogórskich szkół wyraziła swój sprzeciw w sposób artystyczny - powiedziała Marta Sas-Witko, która ubolewa, że coraz młodsi ludzie doświadczają mowy nienawiści.
Młodzież bardzo chętnie przystąpiła do projektu. Uczniowie sami wykonali projekty i je wykonują - dodała przedstawicielka Mojej Fundacji.
To bardzo ważna akcja. Pokazujemy, że mamy bardzo zdolną młodzież, a poza tym hejt rozlewający się szczególnie w sieci internetowej, jest przerażający. To jedna z najlepszych akcji dla młodzieży w ostatnim czasie - stwierdził Paweł Dernoga, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej.
Jestem z klasy artystycznej i chcemy pokazać, że dziewczyny też potrafią malować graffiti - powiedziała Maja Woźniak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.
To miejsce bywało niebezpieczne. Teraz się poprawiło. Fajnie, że będzie teraz ładnie i z przesłaniem. Należy być bardziej tolerancyjnym i nie można hejtować, bo każdy ma uczucia i nie jest to fajne - przyznaje Oliwia Sławek z Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".
Nasza szkoła jest bardzo tolerancyjna, ale we wcześniejszych etapach edukacji często byłam hejtowana. Żebym sobie z tym poradziła, dużą rolę odegrała moja mama, ale szkoda mi dzieci, które nie mają oparcia w rodzicach i muszą sobie radzić z hejtem same - wyznała Julia Burdzy z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.