Seminarium było skierowane do szefów ośrodków, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów. Zasadniczą częścią dwudniowego seminarium były cztery autorskie treningi shihan Rafała Majdy poświęcone zaawansowanym kombinacjom i ćwiczeniom specjalistycznym m.in z wykorzystaniem "zanshin", "tajskich tarcz", "zmyłek i zwodów" oraz dużych tarcz trenerskich. W ramach kumite zadaniowego, prowadzący skupił się na ćwiczeniach szybkiego przemieszczania się w walce, schodzenia z linii ataku oraz używania zwodów i tzw. "zmyłek" z uwzględnieniem etapów szkolenia i poziomu zaawansowania zawodników.
W czasie seminarium odbyły się równolegle zajęcia kursu Instruktora Sportu Oyama PFK, w których wzięła udział prawie 30-osobowa grupa przyszłych instruktorów, w tym trzech z Jeleniogórskiego Klubu Oyama: Dawid Gościniak, Damian Galuba i Robert Łaskawiec. Robert dodatkowo odebrał swój certyfikat i czarny pas (sho dan) po zdanym w październiku 2021 roku egzaminie mistrzowskim.
Podczas tych intensywnych dwóch dni szkoleń zostały także zrealizowane warsztaty dla arbitrów maty i sędziów bocznych w konkurencji walki. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie procedur, komend i gestów z wykorzystaniem materiałów szkoleniowych i akcesoriów sędziowskich.