Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7355
Zalogowanych: 52
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Panie uczyły się samoobrony

Środa, 24 kwietnia 2024, 8:00
Autor: WAC
Kowary: Panie uczyły się samoobrony
Fot. policja
www.jelonka.com - Wykryto blokadę reklam
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.


Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.

Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.

Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.

KUP SUBSKRYPCJĘ

Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.

Zobacz jak odblokować
W Kowarach odbył się kurs samoobrony dla kobiet, realizowany w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”.

Organizatorem kursu byli przedstawiciele grupy Kowary Biegają, a do współpracy zaprosili funkcjonariuszy jeleniogórskiej policji. Zajęcia dla pań w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących prowadził policyjny instruktor samoobrony – st. asp. Krzysztof Karkowski  wspólnie z asp. Beatą Sosulską – Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze. Na  zajęciach uczestniczki  ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony, dowiedziały się, jak bronić się w przypadku ataku sprawcy bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”. Zajęcia dotyczyły także psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia.

Ponadto uczestniczki dowiedziały się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Podczas spotkania policjantka poruszyła również temat bezpieczeństwa na drodze, przypomniała o noszeniu odblasków, które mogą uratować życie czy zdrowie, ale przede wszystkim dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji. Uczestniczki na zakończenie spotkania, otrzymały elementy odblaskowe, które będą nosiły w widocznym miejscu podczas słabej widoczności i wieczornych spacerów.

Funkcjonariusze przypomnieli uczestniczkom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówili aplikację „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

13
57%
Cieszy
6
26%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
996
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
16%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
30%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
49%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
AI kontra lekarz: kto się lepiej zna na Twoim zdrowiu?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kilometry
Ruszyła budowa ronda w Łomnicy
 
Aktualności
Przygotowania do remontu pałacu Schaffgotschów
 
Kościół i wiara
Parafia Garnizonowa uczciła Boże Ciało
 
Aktualności
Młodzi sportowcy nagrodzeni
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group