Piosenkę skomponowała Bogna von Woedtke, a tekst napisał Bogdan Nauka. Melodia wpada w ucho i jest na tyle wdzięczna, że dzieci nauczyły się jej bardzo szybko. Utwór ma bardzo ciekawą aranżację. Na koniec widowiska stają przy nim na scenie wszyscy aktorzy włącznie z „bohaterem” sztuki, czyli jeleniem. Żywiołowe wykonanie na pewno wzbudzi aplauz publiczności!
Dziś adepci sceny mierzyli kostiumy. Ci, którzy grają jelenie (w sztuce jest ich kilka), dostali rogi. Do tego dojdą futra. W gorszej sytuacji będą osoby, które wcielą się w jelenie zady (postać rogacza gra dwójka aktorów). Niewiele będą widziały, a muszą z wdziękiem poruszać się po scenie.
Bogdan Nauka „ustawiał” finałowe sceny ukłonów. – Są one bardzo ważne i stanowią część sztuki. Wszystko musi być przemyślane – mówił dzieciom i młodzieży. Uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze” ćwiczyli też elementy, które wymagają doszlifowania. Głównie to taniec jeleni oraz „reklama” z „Różową panterą” w tle.
Taniec jest bardzo dynamiczny, prowadzony przy stroboskopowych światłach. I przypomina dyskotekę, co bardzo się młodym wykonawcom podobało. Nie zważali na zmęczenie. Chcieli ćwiczyć tę scenę niemal do upadłego.
Jutro – próba generalna. Adepci sceny poczują się pierwszy raz jak profesjonalni aktorzy, choć mają od 8 do 14 lat. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, aby przedstawienie wyszło doskonale.
Jak będzie? Okaże się w sobotę o godz. 15 na placu Ratuszowym. Powtórka w niedzielę, o godz. 17. 30 w Teatrze Zdrojowym. Młodzi jeleniogórzanie oraz instruktorzy zapraszają wszystkich jeleniogórzan i turystów. Będzie dużo dobrej zabawy i na pewno porcja dodatkowych doświadczeń związanych z legendami o założeniu Jeleniej Góry.