Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4745
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pociągi do Karpacza – już coraz bliżej

Sobota, 6 lutego 2021, 6:05
Autor: WAC
Region: Pociągi do Karpacza – już coraz bliżej
Fot. DSDiK
www.jelonka.com - Wykryto blokadę reklam
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.


Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.

Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.

Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.

KUP SUBSKRYPCJĘ

Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.

Zobacz jak odblokować
To kolejny ważny krok w kierunku przywrócenia regularnych połączeń na linii kolejowej Jelenia Góra - Karpacz. W ostatni czwartek (4.02) doszło do podpisania aktu notarialnego, mocą którego Zarząd Województwa Dolnośląskiego przejął od PKP S.A. odcinek linii kolejowej nr 308 o długości 2 km w Mysłakowicach oraz blisko 7 km linii nr 340 w relacji Mysłakowice – Karpacz.

Przypomnijmy. W 2020 roku powstało studium wykonalności dla linii do Kowar i Karpacza, które określa jaki jest zakres inwestycji koniecznych, aby przywrócić ruch pociągów na tych liniach. Ich rewitalizacja, w zależności od wybranego wariantu, ma kosztować od 70 do 100 mln zł przy założeniu, że zostaną one zelektryfikowane.

W sumie Województwo Dolnośląskie jest już zarządcą ponad 207 km linii kolejowych. W latach 2018-2020 doszło do przekazania przez PKP S.A. na rzecz samorządu województwa dolnośląskiego 12 odcinków nieczynnych linii kolejowych o łącznej długości przeszło 136 km. Ostatnimi odcinkami przejętymi przez samorząd są linie nr 372 na odcinku Bojanowo - Góra Śląska oraz linia nr 303 relacji Rokitki – Kożuchów (na odcinku Duninów – Chocianów).

W kolejce do przejęcia czekają kolejne odcinki linii kolejowych o łącznej długości blisko 100 km. Są to linie nr 308 i 345 na odcinku Kamienna Góra – Jelenia Góra, linia nr 312 na odcinku Wojcieszów Górny – Nowy Kościół, nr 302 i 331 na odcinku Tomkowice – Marciszów oraz nr 317 na odcinku w Gryfów Śląski – Ubocze.

Twoja reakcja na artykuł?

116
79%
Cieszy
11
7%
Hahaha
2
1%
Nudzi
2
1%
Smuci
0
0%
Złości
16
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy dopuszczalne w Polsce mniej niż 0.2 prom. alkoholu za kierownicą powinno tak pozostać?

Oddanych
głosów
1361
Nie, za kierownicą musi być 0
57%
Może zostać mniej niż 0,2
39%
Nie mam zdania na ten temat
4%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Spektakularny atak ukraińskich dronów
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Inne wydarzenia
Uczcili przy szachownicach 15–lecie klubu
 
Kryminał
Zabierali pieniądze dla potrzebujących
 
Karkonosze
Pierwsze wycieczki w pantoflach i marynarce
 
Turystyka
Zamek Czocha staje się Księstwem!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group