Na czym polega mezoterapia igłowa?
Zabiegiem oddziałującym na skórę rewitalizująco i odmładzająco jest mezoterapia igłowa. Procedura ta polega na zastosowaniu niewielkiej, cienkiej igły i aplikowaniu z jej pomocą wybranego preparatu pod skórę w wybrany obszar ciała. W przypadku odmłodzenia można zastosować koktajle rewitalizujące, które poprawią koloryt cery, zwiększą elastyczność i napięcie skóry, odżywią tkanki i zmobilizują je do zintensyfikowanej produkcji włókien kolagenowych i elastyny.
Mezoterapia jest zabiegiem, który wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Ustala on brak przeciwwskazań do tej procedury, decyduje o obszarze skóry, którego będzie dotyczyć iniekcja, a także o rodzaju preparatu aplikowanego pacjentowi.
Wybór preparatu jest niezwykle istotny, gdyż od jego jakości zależeć będzie finalny efekt zabiegu. Najlepiej korzystać z usług lekarza, który korzysta wyłącznie z koktajlów oferowanych przez renomowane firmy, a ich produkty są najwyższej jakości i certyfikowane. Będą one zawierać starannie opracowaną mieszankę witamin, aminokwasów i innych substancji o działaniu regeneracyjnym.
Wszystkie substancje odżywcze nie muszą samodzielnie pokonywać bariery naskórka, ponieważ są wprowadzane podskórnie drogą iniekcji. Dlatego też mogą od razu, w skoncentrowanej dawce wnikać w głębsze tkanki i oddziaływać na ich strukturę i funkcjonowanie.
Komu lekarze rekomendują ten zabieg?
Mezoterapia jest polecana osobom, które chcą odmłodzić swoją skórę, poprawić jej kondycję i uelastycznienie. Dlatego też mogą z niej skorzystać pacjenci, którzy skarżą się na duże odwodnienie skóry i jej wyraźne przesuszenie. Ta procedura zostanie zarekomendowana osobom, u których widocznie zarysowują się pierwsze oznaki opadania skóry, braku jej elastyczności i odpowiedniego napięcia.
Mezoterapię wykonuje się też u pacjentów, których wizerunek uległ wizualnemu postarzeniu ze względu na liczne zmarszczki i bruzdy. Lekarz może ponadto zlecić ten zabieg młodszym osobom, jeśli ich cera straciła blask, gładkość i promienny wygląd z powodu blizn potrądzikowych.
Jeśli zauważa się u siebie ziemistą cerę, niewyrównany koloryt spowodowany przebarwieniami o różnym podłożu, a także negatywnie prezentujący się cellulit i rozstępy, mezoterapia może stanowić pierwszy krok do poprawy kondycji skóry, a tym samym lepszego wyglądu i samopoczucia.
Rekonwalescencja i efekty wykonanej mezoterapii
Zaraz po zabiegu zauważalny będzie niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Miejscowo mogą uwidaczniać się także zasinienia oraz niewielkie strupki w miejscach, w których dochodziło do iniekcji. Są to skutki uboczne zabiegu wynikające z niewielkiej ingerencji w tkanki z pomocą igły i wprowadzanego podskórnie preparatu.
Po zagojeniu się ran i redukcji obrzęku pacjent w pierwszej kolejności zauważa u siebie znaczną poprawę nawilżenia skóry. Staje się ona gładsza i przyjemniejsza w dotyku. Dzięki temu mniejsze zmarszczki ulegają złagodzeniu, co pozytywnie wpływa na odmłodzenie wyglądu. Z kolei aplikowane substancje odżywcze poprawią mikrokrążenie, napięcie i uelastycznienie skóry, a także wyrównają jej koloryt.
Aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty, najlepiej skorzystać z serii zabiegów. Ich liczbę ustala się na konsultacji z lekarzem. Warto również rozważyć późniejsze zabiegi przypominające, aby utrzymać osiągnięte efekty na dłużej.