Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 17664
Zalogowanych: 98
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent Jeleniej Góry z absolutorium i wotum zaufania

Środa, 18 czerwca 2025, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: Marcin Ryłko, rzecznik prasowy Miasta
Jelenia Góra: Prezydent Jeleniej Góry z absolutorium i wotum zaufania
Fot. UM Jelenia Góra
Podczas sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która odbyła się w jeleniogórskim ratuszu 17 czerwca br. Jerzy Łużniak Prezydent Jeleniej Góry otrzymał wotum zaufania oraz uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu w 2024 r.

Po blisko ośmiogodzinnej sesji, podczas której prezydent oraz dyrektorzy poszczególnych departamentów szczegółowo omówili Raport o Stanie Gminy za 2024 rok, Rada Miejska Jeleniej Góry udzieliła Prezydentowi Miasta wotum zaufania.

Wyrażone w ten sposób poparcie to potwierdzenie właściwego kierunku realizowanych przez prezydenta działań i sprawnego zarządzania Miastem. Jerzy Łużniak podkreślił, że wyróżnienie to jest zasługą całego zespołu urzędu miasta, miejskich jednostek organizacyjnych oraz spółek komunalnych, których codzienna praca wpływa na rozwój Jeleniej Góry i poprawę jakości życia mieszkańców.

W kolejnym punkcie, po prezentacji skarbnika Miasta sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2024 oraz towarzyszących mu analiz i opinii, radni udzielili absolutorium prezydentowi.

Absolutorium, to potwierdzenie prawidłowego wykonania budżetu Miasta, właściwej polityki finansowej prowadzonej w ubiegłym roku, która zabezpieczyła środki na realizację wielu zadań, projektów i inwestycji.

Na zakończenie sesji absolutoryjnej Jerzy Łużniak podziękował wszystkim pracownikom urzędu miasta, w szczególności swojej zastępczyni Agacie Konieczce oraz skarbniczce Agacie Skowrońskiej, ich zespołom, a także jednostkom organizacyjnym, spółkom miejskim oraz radnym – zarówno tym, którzy głosowali za, jak i przeciw – za zaangażowanie, współpracę i udział w demokratycznym procesie.

Dziękujemy również Mieszkańcom – to dzięki wspólnemu wysiłkowi możliwe było sprawne i odpowiedzialne zarządzanie środkami publicznymi w 2024 roku – posumował Jerzy Łużniak.

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
926
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego boimy się spalania śmieci?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
112
Zadyma i strzelanina pod marketem. 34–latek oskarżony
 
Karkonosze
Turysta nie mógł iść dalej. Wezwano GOPR
 
112
Pijany w rowie
 
Kultura
Góra Szybowcowa w teledysku
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group