Sobota, 3 maja
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 6771
Zalogowanych: 42
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Przetarg na linię Mysłakowice – Kowary

Poniedziałek, 27 maja 2024, 6:55
Autor: WAC
Kowary: Przetarg na linię Mysłakowice – Kowary
Fot. JK (archiwum Jelonka.com)
www.jelonka.com - Wykryto blokadę reklam
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.


Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.

Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.

Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.

KUP SUBSKRYPCJĘ

Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.

Zobacz jak odblokować
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i rewitalizację ponad czterokilometrowego fragmentu linii kolejowej nr 308, pomiędzy Mysłakowicami a Kowarami.

Zadanie obejmuje rozbiórkę obecnego toru, wzmocnienie podłoża wraz z jego odwodnieniem, oczyszczenie podsypki oraz wykonanie całkowicie nowej nawierzchni kolejowej. Po rewitalizacji linii pociągi będą mogły jeździć nią z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. W ramach prac zostanie rozebrany oraz zbudowany od nowa przystanek osobowy w Kostrzycy. Będzie się on znajdował w dotychczasowym miejscu.

Peron na nowym przystanku w Kostrzycy ma mieć długość 100 metrów, a jego wysokość to 55 centymetrów. Szerokość peronu wyniesie 3,7 metra długości. Na peronie pojawi się wiata, ławki oraz kosze na śmieci. Zadanie obejmie również montaż monitoringu, tablic kierunkowych oraz tablicy z nazwą przystanku.

Wybrany wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał dziewięć miesięcy od momentu podpisania umowy. Roboty zakończą się tuż przed przystankiem osobowym Kowary. Wynika to z podziału inwestycji na etapy. Tory biegnące przez centrum miasta zostaną wyremontowane podczas inwestycji obejmującej odcinek z Kowar do Kamiennej Góry. Przetarg na nią ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku

Na odcinku linii nr 308 ruch pasażerski ustał w 1986 roku, natomiast zamknięcie linii dla ruchu kolejowego nastąpiło w 2007 roku. Samorząd wojewódzki przejął całą linię 308 (na odcinku Kamienna Góra – Jelenia Góra) w 2021 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

99
80%
Cieszy
8
7%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
1
1%
Złości
12
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zawsze masz gdzie zaparkować pod swoim blokiem czy domem?

Oddanych
głosów
435
Tak, nigdy nie mam z tym problemu
32%
Tak, choć czasami muszę dłużej szukać miejsca
14%
Nie, prawie nigdy nie ma wolnego miejsca w pobliżu, parkuję pół kilometra dalej
26%
Różnie, to zależy od pory dnia
28%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
112
Młodzi już jeżdżą
 
Koszykówka
Dokonały tego... Złote dziewczyny z Jeleniej Góry!
 
Piłka nożna
Snajper znów trafia, Karkonosze z 3 punktami
 
112
Policjanci uratowali psa z rozgrzanego auta
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group