Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3819
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyjaciele Gola i Mar Mat pierwszymi półfinalistami JLB

Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 21:06
Aktualizacja: Wtorek, 20 kwietnia 2010, 13:28
Autor: arec
Jelenia Góra: Przyjaciele Gola i Mar Mat pierwszymi półfinalistami JLB
Fot. Robert Ignaciak
Po przerwie spowodowanej żałobą narodową na parkiet ponownie wybiegli biznesmeni. Rozgrywki Jeleniogórskiej Ligi Biznesu wkroczyły w decydującą fazę. Dziś w hali przy ul. Złotniczej rozegrano dwa mecze ćwierćfinałowe.

W pierwszym pojedynku Przyjaciele Gola „Hotel pod Różami” zagrali z Prawnikami. Obydwa zespoły zaczęły bardzo ostrożnie, nie chcąc stracić bramki. Worek z golami wysypał się w 10 minucie kiedy Filip Błaszczyk wyprowadził Prawników na prowadzenie. Odpowiedź Przyjaciół Gola była natychmiastowa. Najpierw Jacek Ziobro wyrównał strzałem głową, a chwilę później na 2:1 strzelił Piotr Lizak. W pierwszej połowie Przyjaciele Gola zdołali jeszcze podwyższyć na 3:1. Po dalekim podaniu przez całe boisko Lizak uderzeniem głową przelobował wychodzącego z bramki goalkeepera Prawników.

Po zmianie stron Prawnicy próbowali odrobić straty, ale z ich kontrataków nic nie wychodziło. Kolejne bramki zdobywali za to Przyjaciele Gola. Trzeci raz na listę strzelców wpisał się Piotr Lizak, który po dośrodkowaniu z lewej strony strzałem z woleja umieścił piłkę w bramce. Wynik meczu ustalił w 26 minucie Adam Korkuś i Przyjaciele Gola zwyciężyli 5:1.

Drugi mecz ćwierćfinałowy był bardziej wyrównany. Gra toczyła się w szybkim tempie. W pierwszej połowie obydwa zespoły stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale bramka padła w ostatnich sekundach tej części meczu. Po znakomitym rajdzie z piłką i kilku dryblingach mocnym strzałem pod poprzeczkę Pieńkowski wyprowadził zespół Mar Matu na prowadzenie.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, obydwa zespoły toczyły wyrównaną walkę. W 19 minucie błąd obrońców Mar Matu wykorzystał Kondrat i było już 1:1. Radość Maracany Piechowice nie trwała jednak długo. Minutę później Pieńkowski podał do niepilnowanego Adriana Szymczyka, a ten strzałem w długi róg pokonał Roberta Zaporę. Pomimo rozpaczliwych ataków piechowiczan w ostatnich minutach spotkania wynik meczu nie uległ zmianie i w półfinale Jeleniogórskiej Ligi Biznesu zagra Mar Mat.

Prawnicy – Przyjaciele Gola „Hotel pod Różami” 1:5
Prawnicy: Błaszczyk
Przyjaciele Gola „Hotel pod Różami”: Ziobro, Lizak×3, Korkuś

Mar Mat – Maracana Piechowice 2:1
Mar Mat: Pieńkowski, Szymczyk
Maracana: Kondrat

Sonda

Czy masz w domu psa lub kota? A może inne zwierzę?

Oddanych
głosów
471
Mam psa
40%
Mam kota
25%
Mam 2 psy
6%
Mam 2 koty
11%
Mam inne zwierzątko w domu (rybki w akwarium liczą się jako jedno)
8%
Mam więcej niż 3 zwierzątka w domu
10%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Natrafiono na ślad świadomości w mózgu?
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Polityka
Trzaskowski 31 %, Nawrocki 29 % – druga tura za 2 tygodnie
 
Aktualności
Aż 7 złotych medali dla Jeleniej Góry!
 
Turystyka
Dolny Śląsk po królewsku nagrodzony!
 
Inne wydarzenia
116 osób walczyło o tytuł mistrza Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group