Informację o przeznaczeniu tych pieniędzy na projekt skateparku, który nieodwołanie ma stanąć przy ul. Lubańskiej, MRM otrzymała wczoraj (28.06) podczas III sesji MRM, która odbyła się w jeleniogórskim Ratuszu.
- Prezydent Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry wraz z Anną Ragiel, wiceprzewodniczącą rady i Zygmuntem Korzeniewskim z UM, powiadomili nas, że wszystkie rozmowy i nasza walka o stworzenie skateparku przyniosły oczekiwane rezultaty – mówi Emilia Rydzy, przewodnicząca MRM. - Jesteśmy wniebowzięci, że udało nam się ruszyć prace. Teraz już wszystko będzie zależało od miasta. Przed nami przetargi, wycenianie sprzętów i cała masa papierkowej roboty! Ale damy radę! Jestem tego pewna! Od wielu lat prośby i starania dotyczące skateparku odbijały się od miasta jak groch o ścianę... Dzięki nam, odbiły się echem nie tylko po urzędzie i Ratuszu, ale również wzdłuż ulic miasta i jego okolic! – dodaje E. Rydzy.
Ten pierwszy sukces wyraźnie dodał skrzydeł Młodzieżowej Radzie Miasta, która uwierzyła w swoje możliwości i zapowiada, że to dopiero początek jej działań.
- Widać, że ze względu na nasze spore zaangażowanie i tzw. "męczenie" poszczególnych osób, możemy mieć odpowiednią siłę przebicia! Razem możemy więcej. Więc zachęcam wszystkich do spotykania się z nami i szczerej rozmowy. Jeżeli będziemy w stanie się czymś zająć, na pewno pomożemy – dodaje przewodnicząca MRM w Jeleniej Górze. - Ustaliliśmy też, że miasto dzięki naszej inicjatywie, chce odnowić piłkarsko - lekkoatletyczną stronę kultury... Zobaczymy co z tego wyniknie i w jaki sposób my będziemy mogli na to wszystko wpłynąć...- dodaje E. Rydzy.
Na wczorajszej sesji młodzi przedstawili również szczegółowy projekt dotyczący oficjalnej strony internetowej MRM, która ma ruszyć od 16 lipca br. Powołano również tzw. "radę doradczą", w której skład wchodzić będą byli radni MRM oraz osoby ściśle z nią współpracujące.
- Nie będzie ona organem decyzyjnym podczas głosowań, ale będzie miała prawo zgłaszać poprawki, swoje uwagi, sugestie, pomysły i spostrzeżenia. Jej członkowie będą mogli również czynnie uczestniczyć w sesjach, obradach i spotkaniach oraz imprezach organizowanych przez MRM – wyjaśnia przewodnicząca. Jest ona powołana ze względu również na potrzebę zatrzymania przy sobie osób, które odchodzą z „młodzieżówki” ze względu np. na zmianę szkoły, co za tym idzie, również okręgu wyborczego (czyli prawnie tracą możliwość należenia do rady).
Obecnie osób takich jest 4. We wrześniu br. maja być natomiast powtórzone wybory do MRM w gimnazjum w Sobieszowie, z którego młody radny zrezygnował z pełnienia funkcji radnego z własnej woli.