W tych ostatnich – m.in. kwestię Jagniątkowa i Goduszyna.
– W przypadku Jagniątkowa zastrzegliśmy, by projektant opracowując plan wykorzystał wszelkie możliwości terenowe, by maksymalnie spożytkować możliwości tej części Jeleniej Góry pod zabudowę mieszkalną oraz usługi o charakterze turystyczno-rekreacyjnym. W przypadku Goduszyna omawialiśmy możliwości wskazania terenów pod zabudowę mieszkaniową – powiedział zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj.
Hubert Papaj poinformował, że w rejonie Goduszyna samorządowcy zalecili zachowanie rezerwy terenów w rejonie dzisiejszego skrzyżowania Lubańska/Goduszyńska/Trasa Czeska. W tym miejscu często dochodzi do wypadków i zdarzeń drogowych.
- W przyszłości – ustalono – powstanie tam obszerne rondo, żeby „wyciszyć” emocje niektórych kierowców wjeżdżających w granice Jeleniej Góry z prędkością ponad 100 km/h, a z drugiej strony usprawnić możliwości wyjazdu z ulicy Lubańskiej, która coraz częściej wykorzystywana jest przez kierowców z Cieplic, jako skrót do centrum Jeleniej Góry.
- Kolejną, obszerną kwestią – powiedział H. Papaj – była rozmowa o tzw. jednostce „Centralnej”, to znaczy (z „grubsza”) obszarze między dzisiejszą siedzibą MPGK, a Górą Strzelecką. Omawiano możliwości wykorzystania terenu pod zabudowę jednorodzinną, ale zalecono takie planowanie, by już teraz zaznaczyć tam przebieg dróg osiedlowych. Tereny te wskazano jako miejsce rozbudowy Jeleniej Góry już w latach 70. XX wieku, jednak – z różnych względów – dotychczas nie zagospodarowano ich. A zdaniem planistów to naturalny łącznik między centrum Jeleniej Góry a Cieplicami.