Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 9754
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Sól z Jeleniej Góry na krajowym rynku

Czwartek, 19 sierpnia 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: Sól z Jeleniej Góry na krajowym rynku
Fot. .....
„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” – pisał Wincenty Pol. Polacy buszujący w tysiącach sklepów na półkach ze zdrową żywnością mogą natrafić na sól ziołową, której producentem jest…nasza miejscowa firma Avena.

Klienci dbający o swoje zdrowie poszukują produktów zdrowych, o wysokiej jakości potwierdzonej certyfikatami, znakami jakości czy oznaczeniami, tak międzynarodowymi jak i krajowymi. Na podstawie analizy doświadczeń producentów z innych krajów Unii można zauważyć, że te produkty zyskują prestiż i są chętniej kupowane przez konsumentów oraz znajdują szczególne miejsce na rynku i z roku na rok stają się coraz bardziej poszukiwane.

Takimi spożywczymi artykułami są np. sole ziołowe, które polecane są wszystkim amatorom zdrowej żywności tradycyjnej. Jednak chyba mało kto wie, że właśnie ten poszukiwany w polskich sklepach produkt naturalny pochodzi z Jeleniej Góry.

I oto mamy do czynienia z promocją produktów jeleniogórskich w kraju. A zakładając, że za tradycyjne wyroby spożywcze uważa się metody wykorzystywane od co najmniej 25 lat, sól ziołowa produkowana przez lokalną Avenę wyróżnia się niepowtarzalnie wysoką jakością i należy do znakomitych polskich wyrobów ekologicznych. Czy przeciętny jeleniogórzanin wie o tym?

Jeden z naszych stałych czytelników dowiedział się dopiero, gdy podczas pobytu na Kaszubach ominąwszy duże centra handlowe i hipermarkety, gdzie jego zdaniem można kupić tanie produkty bez smaku i żadnych wartości, w poszukiwaniu żywności ekologicznej dostrzegł sól czosnkowo-cebulową z dozownikiem i sól prowansalską. Jakie było jednak jego zdziwienie, kiedy odkrył, że na ulotce promocyjnej widnieje nazwa jeleniogórskiej firmy produkcyjnej Avena.

Na produkty regionalne i tradycyjne istnieje rosnące zapotrzebowanie rynkowe. Od momentu przyjęcia rozporządzeń, zarejestrowano w Unii Europejskiej, jako chronioną nazwę pochodzenia, chronione oznaczenie geograficzne lub świadectwo specyficznego charakteru, ponad 650 nazw produktów rolnych i artykułów spożywczych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
495
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group