W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze pod okiem prowadzącej Natalii Kryszpin uczestnicy warsztatów wiosenno–wielkanocnych tworzą unikatowe dekoracje na plastrze drewna, z wykorzystaniem naturalnych materiałów oraz charakterystycznych dla Wielkanocy akcesoriów – kurczątka czy jajeczka.
Wielkanoc kojarzy się przede wszystkim z malowaniem pisanek, przygotowywaniem święconki i dekorowaniem domu wiosennymi kolorami. Przygotowane przez Muzeum Karkonoskie warsztaty tworzenia stroików wielkanocnych nawiązują do stosunkowo młodej w Polsce tradycji przygotowania tego typu dekoracji.
Uczestnikami warsztatów byli również drugoklasiści z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Uczniowie mogli skorzystać z materiałów przygotowanych przez organizatorów. I mogli też liczyć, rzecz jasna, na pomoc prowadzącej warsztaty Natalii Kryszpin (z działu edukacji Muzeum Karkonoskiego), która postarała się, aby wszystkie prace były udane.
Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość przygotowania stroika od podstaw. Tworzą go na plastrze drewna, korzystając z gałązek bukszpanu i bazi. Udekorują suszonymi źdźbłami zbóż, kurczątkami, kolorowymi wstążkami, małymi pisankami. Zrobiony stroik z pewnością będzie pięknie prezentował się na wielkanocnym stole – opowiada Natalia Kryszpin.